Účesy, které pomohou zakrýt mastné vlasy snadno a rychle

2 měsíce před 59

I když by měly být vlasy korunou krásy, ne vždy vypadají zcela reprezentativně. Hlavně poslední rok vlasy trpí. Jsme stále doma, kadeřnictví nefungují a nechce se nám je často umývat, když nikam nechodíme. Můžete být upravené i s mastnými vlasy, když potřebujete nečekaně vyrazit ven a nestihnete si umýt vlasy.

Použijte papírový kapesník

Skvělou službu vám prokáže i obyčejný papírový kapesník. Rozdělejte jo na jednotlivé vrstvy a ty pak postupně přikládejte na kořínky vlasů, aby odsály přebytečný maz z vlasové pokožky. Výsledek se jistě dostaví.

Zkuste vlasy vyfénovat

Můžete použít suchý šampon, ale i když ho doma zrovna nemáte, zkuste mastné vlasy lehce vyfénovat fénem. Suché vlasy projeďte vysoušečem, který je zbaví přebytečného mazu. Ideální je foukat si vlasy v předklonu. Získáte větší objem a váš účes nebude vypadat zplihle.

Foto: Shutterstock

Místo suchého šamponu použijte pudr

Místo suchého šamponu použijte klasický pudr. Má podobné vlastnosti jako suchý šampon. Stačí s ním lehce poprášit kořínky vlasů a promasírovat. Pudr absorbuje mastnotu, vlasy budou vypadat mnohem lépe než před tím a získají i na objemu. Zbytky pudru vyčešte a vlasy v předklonu vyfoukejte.

Použijte čelenku

Čelenky jsou hitem již několik let. Nosí se hlavně široké látkové čelenky a šátky vkusně naaranžované v účesech. Můžete zakrýt mastné kořínky, ale zároveň vypadat skvěle. Šátky i čelenky se nosí ve všech barvách i vzorech, takže se nemusíte bát, že sáhnete vedle. Využijte i ty zdobené kamínky či perlami.

Foto: Shutterstock

Drdoly na všechny způsoby

Můžete také ze svých vlasů vytvořit různé drdoly na všechny možné způsoby. Využít k tomu čelenku, šátek i stuhu, nebo různé spony a ozdoby. Drdol může být vyčesaný vysoko na hlavě nebo zajímavě zapletený nízko na temeni hlavy. Když jsou vaše vlasy mastnější, drdol se vám bude mnohem lépe tvarovat. Základem při česání drdolu je culík, který zajistíte spoustou sponek a pinetek. Vlasy omotejte kolem culíku a pak je pomocí sponek a pinetek upevněte do tvaru.

Foto: Shutterstock

Přečtěte si celý článek