Recenze Honor Band 6 – Náramek, co z davu nevyčnívá

1 měsíc před 46
  • Honor dokončil stěhování od svého duchovního otce Huawei
  • První post-Huawei produkt na to ale vůbec nevypadá
  • V redakci jsme otestovali zbrusu nový chytrý fitness náramek Honor Band 6
Honor Band 6, recenze

Honor Band 6 | foto: Mobilizujeme.cz

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, obsah balení, design, displej a výdrž
» 2. Prostředí, fitness a jiné funkce, zhodnocení


Honor již zpřetrhal všechny vazby na firmu Huawei. Trable s kauzou Huawei vs. USA se s ním však táhnou nadále a tak byl nucen vsadit na českém trhu v první polovině roku 2021 vše na jednu kartu. Nutno uznat, z prvního pohledu ne moc silnou kartu – chytrý fitness náramek za 13 stovek.

Čínská firma holt musí začínat znovu od píky. S telefony to vždy uměla, ale teď prostě tento typ elektroniky od Honoru z pochopitelných důvodů (absence Google služeb a oblíbených aplikací) nikdo nechce. Klíčovým se tak ukázalo být příslušenství, na které hojně vsází i dříve sourozenec Huawei.

Nojo, ale nechtělo to přece jenom vytáhnout něco víc, než hliníkový fitness náramek nápadně připomínající loňský hybrid mezi hodinkami a náramkem jménem Watch ES (recenze)? To se dozvíte v naší dnešní recenzi!

Obsah balení

  • chytré fitness náramek Honor Band 6 se silikonovým řemínkem
  • nabíjecí dok s USB-A zakončením
  • technická brožurka a základní průvodce

Design – Fitness náramek, tak co vymýšlet?

Vzhled Honor Band 6 odkazuje k moderním fitness náramkům s velkým displejem. Je na něm vidět technologický pokrok – funkce, vzhled a výbava, kterou dnes dostaneme za necelých 1 500 Kč, je prostě fascinující.

Nezkušené oko si v cuku letu splete nový náramek Band 6 s „hodinkami“ Watch ES. Náramek je také protáhlý, lehoulince zaoblený, ale má menší 1,47palcový displej. Tělo náramku, tedy to hlavní, je z hliníku, displejovou část kryje nespecifikované sklo a dolní strana dotýkající se zápěstí je pro změnu plastová. Tam jsou umístěny piny pro nabíjení a diody pro měření zdravotních funkcí.

Honor Band 6, recenze

Tlačítko na boku | foto: Mobilizujeme.cz

Staro-nový styl

Z designových prvků zmíním snad jen logo Honor na pravé straně a tlačítko s červeným proužkem, o kterém Honor mluví jako o „novém ikonickém stylu“, avšak již několikrát zmíněné Watch ES měly stejně vyvedené tlačítko.

Ergonomicky jsem s Bandem 6. generace neměl žádný problém, nosil jsem ho na pravé ruce, protože jsem jej kombinoval se svými chytrými hodinkami. Do ruky netlačil, řemínek ruku obepínal příjemně a i když je z klasického silikonu, je hladký a na kůži nedře. Náramku samozřejmě nevadí voda a holedbá se odolností až do 50 metrů.

Displej za ty peníze stojí

Výrobce opatřil svůj nový fitness náramek – a zároveň aktuální vlajkovou loď celé produkce – 1,47palcovým AMOLED displejem s rozlišením 194 × 368 pixelů; to dělá jemnost 282 pixelů na palec. Nejde o ideál, ale pro běžné uživatele a cílovou skupinu je to naprosto bezproblémová hodnota.

Barvy jsou v interiéru či venku mimo největší sluneční záři pěkné a obrazovka krásně čitelná. Snad jen pozorovací úhly by mohly být určitě lepší, přece jenom na zápěstí se dívate z různých poloh. Na sluníčku je čitelnost o poznání horší a bude třeba trochu zastínit displej rukou. Alespoň já měl tento problém častokrát.

Honor Band 6, recenze

Detail 1,47palcového displeje | foto: Mobilizujeme.cz

Náramek zvládne až 5 úrovní podsvícení a pro fanoušky always-on umí i nepřetržité zobrazení hlavního ciferníku. Ale pozor, zmákne to maximálně 20 minut v kuse, pak se stejně zhasne, takže opravdové always-on zde chybí. Na povel otočení zápěstí pak umí displej rozžnout a stejně tak lze nastavit, aby se třeba večer nerozsvěcel vůbec, rozhodnete-li se s Bandem 6 třeba i spát.

Uchvacující výdrž

To rozhodně doporučuji, protože Honor Band 6 měří i kvalitu spánku. O tom ale až později. Úplně vás totiž slyším ptát se, jak dlouho můžete takhle bez ustání nosit náramek na ruce. Honor ve svých promo materiálech uvádí hodnotu 14 dní při běžné zátěži a 10 dní při náročnější zátěži.

Těžko říct, jak a kde Honor rozlišuje běžnou a vyšší zátěž, každopádně já si nechával každý den průběžně měřit tep, každý den jsem půl hodiny cvičil a párkrát za týden i vyrazil běhat či na střední procházku. Výsledek byl asi 8 nebo 9 dní. Ale to jsem jej skutečně nešetřil. Při méně náročném týdnu by dokázal vydržet i těch 14 dní, o tom jsem přesvědčen.

Honor Band 6, recenze

Silikonový řemínek možná trochu otlačuje, ale je příjemný | foto: Mobilizujeme.cz

Nabíjení probíhá přiloženou nabíječkou se dvěma piny. Zajímavost – nabijete jej i kabílkem od Watch ES. Až dvoutýdenní výdrž si Honor může dovolit, náramek Band 6 totiž stále nedisponuje GPS modulem. Bez telefonu jej tedy na procházku neberte, změří vše podstatné, ale neřekne vám, kudy jste šli. Škoda. Dobíjení z 10 do 100 % pak trvá necelou hodinu a půl.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, obsah balení, design, displej a výdrž
» 2. Prostředí, fitness a jiné funkce, zhodnocení

Přečtěte si celý článek