Přišlo to na vás v nevhodný čas? Naučte se změnit režim tlustému střevu

2 měsíce před 35

Možná se vám zdá, že tělu neporučíte. Ale i vyprazdňování je procesem, který můžete časově ovlivnit. Ve skutečnosti si tento režim můžete jednoduše naplánovat, stačí na něj jen myslet a dodržet pár základních pravidel. Díky tomu nebudete ve stresu ve škole, práci nebo kdekoli jinde mimo domov.

Kdy střeva pracují

Procesy v těle se každý den opakují a střídají. Narušit je můžete ve chvíli, kdy máte nepravidelný režim, špatně jíte nebo málo spíte. V noci, když jsou střeva v klidu, jistě nemáte potřebu jít na toaletu. Změna ale nastává ve chvíli, kdy se ráno probudíte, začnete se hýbat a tělo dostane signál k tomu, že je vhodný čas, aby se tlusté střevo pustilo do práce.

Foto: Shutterstock

Co vám může pomoci

Někteří lidé mají ale stále s ranním vyprazdňováním problém, a poté se stresují, jelikož na pracovišti nebo ve škole na něj nemají dostatečný klid, cítí se trapně a tělo je ve stresu. K tomu, abyste se ráno odebrali na toaletu pokaždé ve stejný čas, stačí jen do ranního rituálu zahrnout snídani. Jakmile začne pracovat žaludek, střeva dostanou signál, že je čas zpracovat potravu.

Pomoci vám může také kvalitní káva, která střeva stimuluje. Řeč je ovšem pouze o čisté kávě s vodou bez dalších přidaných ingrediencí. Mléko, cukr, šlehačka a další nemusí na žaludek po ránu působit pozitivně.

Naučte své tělo na pravidelný režim

Pokud snídáte, pijete kávu a stejně vás potřeba přepadá v nevhodnou chvíli během dne, budete muset svému tělu dát jasný signál. Každé ráno nebo dopoledne v určitou hodinu si choďte na toaletu sednout a čekejte. Možná vaše pokusy budou v prvních dnech zcela neúspěšné, ale tělo si na režim může brzy zvyknout. Dejte svým snahám šanci klidně i několik týdnů a uvidíte, že vám bude lépe. Tělo si na váš požadavek zvykne a potřeba vás nebude rušit během dne.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Přečtěte si celý článek