Krádeže iPhonů jedou ve velkém. Zloději s nimi mají jiné úmysly, než byste čekali

1 měsíc před 31
  • Apple iPhone je velmi populární smartphone po celém světě
  • Pro cupertinskou společnost jde samozřejmě o velmi výnosný produkt
  • Není tedy překvapením, že je častým terčem zlodějů
Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 12 mini | foto: Aaron Yoo (flickr)

Bez ohledu na to, jestli patříte mezi fanoušky značky s logem nakousnutého jablka, je zřejmé, že iPhony stále táhnou. A to i navzdory dlouhodobé kritice, který v kostce tvrdí, že Apple už neinovuje, ale se jen veze. Buď, jak buď, prodeje dokazují pravý opak.

Apple iPhone není jen pro zazobance

Pro některé koupě iPhonu znamená určitý status nebo styl, pro jiné jde jen o „spotřební zboží“, na které se můžou beze zbytku spolehnout. A pak je tu ještě další skupina. Jsou to pokoutní zlodějíčci, a ti tento telefon chtějí z jednoho prostého důvodu: aby se vám mohli dostat k heslům a bankovním účtům.

Ne, nejde o žádnou fikci. Server 9to5Mac informuje, že například v Brazílii jde o velmi atraktivní byznys. Objevuje se stále více a více případů odcizených iPhonů, které útočník použije jen krátce, než jej poté někam odhodí. Mezitím využije nepozornost majitele a pěkně ho „podojí“. Samozřejmě, že ne vždy.


Nepřehlédněte: Statistika: 65 % Čechů zažilo rozbití, utopení či krádež telefonu


Hacker ve tmě

Čím jednodušší zabezpečení, tím horší důsledky…

Krádeže na denním pořádku

Podvodníci k tomu využívají různě sofistikovaný volně dostupný software nebo zkouší nejrůznější zaručené návody. Čím je zabezpečení iPhonu prostší, tím jednodušší to pro ně je. Obecně platí, že zabezpečení telefonu by mělo být pro uživatele na prvním místě!

Už jste někdy přišli o iPhone, který vám někdo ukradl? Měli jste podobné patálie, nebo jste vše vyresetovali na dálku a obnovili ze zálohy? Podělte se o své zkušenosti v naší diskuzi pod článkem!

Přečtěte si celý článek