3 důvody, proč byste si měli koupit Xiaomi Mi 11

2 měsíce před 43
  • Naším redakčním testem prošel nový vlajkový telefon Xiaomi Mi 11
  • Má parádní poměr ceny a výkonu a mnoho dalších superlativů
  • Tady jsou hned 3 důvody, proč byste si jej měli koupit!
Xiaomi Mi 11, recenze

Xiaomi Mi 11 | foto: Mobilizujeme.cz

Úchvatný displej

Bez dlouhého přemýšlení mohu s klidným srdcem říct, že Xiaomi Mi 11 má za cenu 20 tisíc korun jeden z nejlepších displejů v říši mobilních telefonů a není náhodou, že silnější Mi 11 Ultra má úplně ten samý displej, prostě na chlup stejný.

Abychom ale nechodili kolem horké kaše. Mi 11 disponuje 6,81palcovým displejem s vysokým rozlišením 3200 × 1440 pixelů, tedy Quad HD+, respektive 2K+. Obrazovka je v poměru 20:9, je nahoře vlevo prostřelena a má famózní jemnost 515 pixelů na palec. Co to znamená? Že rastr ikonek a textů je takřka neviditelný.

Samotná obrazovka je pak typu AMOLED a podání barev je na perfektní úrovni. Novince není cizí vysoký dynamický rozsah HDR10+ ani 120Hz obnovovací frekvence. Vše běží jak zasažené bleskem a používat takový displej na denní bázi je jednoduše slast.


Doporučujeme: Recenze Xiaomi Mi 11 – Telefon na pomezí smartphonového nebe


Zvuk od Harman Kardon

I když reproduktor u smartphonu většina z vás nevnímá jako relevantní aspekt a jde spíše o vedlejší nedůležitou část telefonu, my si to nemyslíme. Telefon za 20, 30 a víc tisíc korun by rozhodně měl disponovat kvalitním ozvučení, minimálně stereo zvukem. Mnoho výrobců ale nemá takovou snahu, jako právě Xiaomi.

Čínský gigant se pro zvukové podání spojil s Harman Kardon, americkým výrobcem audiotechniky, jehož vlastní jihokorejský Samsung. Když posloucháte z Xiaomi Mi 11 hudbu, je krásně čistá, vyvážená, dynamická a žádná složka se neztrácí někde v útrobách telefonu. Škoda jenom, že výrobce nezapracoval víc na basech.

Xiaomi Mi 11, recenze

Displej Xiaomi Mi 11 | foto: Mobilizujeme.cz


Nepřehlédněte3 důvody, proč byste si měli koupit Xiaomi Mi 11


Výdrž a nabíjení

Pravda, Xiaomi co se týče výdrže nijak extrémně nevybočuje. Najdeme zde 4 600mAh akumulátor, který ale zvládne tahat telefon „nad hladinou“ dlouhé čtyři desítky hodin, když se jenom trochu uskrovníte. Když se ale náhodou nachýlí čas, neměl by to být problém.

Opět totiž narážíme na skvělý poměr ceny a výkonu. Xiaomi totiž u telefonu za 20 tisíc korun nabízí bleskové 55W rychlonabíjení. Z 0 na 85 % se dostanete za 30 minut, 95 % potom nabijete za dalších 10 minut a do 100 % za opět dalších 10 minutek.

Kromě kabelu to ale jde i jinak. Výrobce zájemce neochudil o pořádně rychlé bezdrátové nabíjení. Pokud máte doma nebo v práci výkonnou 50W bezdrátovou nabíječku, věřte, že využijete plný potenciál bezdrátového nabíjení u Mi 11. A abych nezapomněl, je tu i 10W reverzní bezdrátové nabíjení, to kdyby vám třeba cestou domů došla energie ve sluchátkách nebo v druhém telefonu.

Chystáte se pořizovat Xiaomi Mi 11, nebo jej už používáte? Co byste na něm vyzdvihli vy?

Přečtěte si celý článek