Zemřel miliardář a lobbista Martin Ulčák, bylo mu 56 let

1 měsíc před 179

Boj s rakovinou prohrál podnikatel v energetice a strojírenství Martin Ulčák. Forbesu to potvrdili dva zdroje z okolí jeho firem. Bylo mu 56 let. Jeho úmrtí přichází zhruba měsíc poté, co zemřel jeho blízký přítel a obchodní spojenec František Štěpánek, spolumajitel Sokolovské uhelné. 

Podle společných přátel právě Štěpánkova smrt Martina Ulčáka velmi zasáhla, současně řešil složitou záchranu strojírenských firem z někdejší skupiny Vítkovice a dlouhodobě byl pod velkým psychickým tlakem.

Společně se spolužáky z VŠE Liborem Chrobokem a Marcelem Belhocinem založili významného obchodníka s tabákem Geco s obratem bezmála 40 miliard korun. Kromě toho Ulčák vlastnil společnosti E-Invest a T-Watt, která podnikají v energetice. Ulčák byl velký milovník trampu, s přáteli pravidelně vyrážel na milovaný srub, hrál ve folkové kapele na basu a také na klavír. Na Moravě budoval velké ovocné sady. 

V poslední době ale vsadil všechno na jednu kartu – záchranu vítkovického impéria Jana Světlíka. V rámci toho se spojil se zbrojařem Jaroslavem Strnadem. V poslední době se ale hovořilo o tom, že mezi oběma muži panovaly spory a restrukturalizace firem se potýká nadále s problémy. 

The post Zemřel miliardář a lobbista Martin Ulčák, bylo mu 56 let appeared first on Forbes.

Přečtěte si celý článek