Zbavte se chloupků na těle přirozeně a šetrně, jako naše babičky

11 měsíce před 18

Chlupy a chloupky na těle nejsou jen tak pro nic za nic. Mají tu svou funkci, která sice není pro život nezbytná, ale dlouhodobě by měla podporovat tělesné zdraví. V dnešní době už se ale chloupky příliš nenosí – jednoduše neodpovídají kánonu současné krásy.

Logicky tak lidstvo vyvinulo řadu způsobů, jak se chloupků zbavit. Bohužel nejčastěji se používají vysoce chemické, bolestivé nebo pro změnu příliš drahé způsoby. Zbavování se chlupů ale není žádná věda. Věděly to už naše babičky, které si dovedly poradit přírodní a co nejpříjemnější cestou. Tak proč je nenapodobit?

Kurkumová pasta

Co potřebujete?

půl šálku kurkumy růžovou vodu nebo mléko teplou vodu ručník

Všechny ingredienci smíchejte a vytvořte z nich hustou pastu. Tu naneste na chloupky v podpaží nebo rozkroku a nechte působit přibližně 20 až 30 minut. Po uplynutí této doby omyjte místa ručníkem, který byl předtím ponořený do teplé vody. Pokožku následně osušte a toto ošetření opakujte dvakrát až třikrát týdně. Chloupky by měly postupně ustupovat.

Sodová voda

Co potřebujete?

sodu teplou vodu

Ještě jednodušší je druhý způsob. Stačí vám soda a voda, které smícháte a vytvoříte pastu, která by měla být natolik hustá, aby se udržela na kůži. Před spaním tuto pastu naneste do podpaží či na jiná místa, kde se chcete zbavit chloupků. Ráno pastu omyjte. Nezapomeňte použít nějaký zvlhčující prostředek, protože soda vysušuje pokožku.

Závěr

Obě tyto metody jsou dlouhodobé a velmi šetrné k tělu. Vyzkoušejte je a rozlučte se s chemií a epilátorem.

Foto: Shutterstock (úvodní), Pixabay

Přečtěte si celý článek