Zapomeňte na teploměr, nahradí ho Honor Play 4 Pro. Stačí jen přiložit

7 měsíce před 16

Znáte to, najednou cítíte, že vám není tak úplně dobře, že vám možná nahoru vystřelila teplota a tak si ji logicky chcete změřit, abyste věděli, jestli na vás náhodou něco neleze. Jenže máte problém, k vaší smůle nemůžete najít teploměr. Co s tím?

Honor 4 Pro | foto: Honor

TIP: Přiložte a nabijte. Přes NFC v budoucnu možná i dobijete telefon

Teploměr nahradí chytrý telefon

Kdo u sebe bude mít telefon Honor Play 4 Pro, nebude muset nic řešit. Tento přístroj totiž dorazí vybavený infračerveným (IR) teplotním senzorem. Ten bude schopný snímat teplotu lidí, zvířat i neživých objektů.

Stačí přiložit

Jak to celé funguje, dokládá video produktového manažera série Honor Play Wej Siao-lunga, který funkci demonstruje v praxi a přináší i příklady, jak ji použít. Aby bylo možné teplotu změřit, musí uživatelé umístit telefon přímo k čelu osoby nebo ploše daného předmětu. Vysoce postavený představitel Honoru senzor testoval nejen na lidech, ale také na kočkách nebo nanucích.

Premiéra na spadnutí

Infračervený (IR) systém měření teploty v Honoru Play 4 Pro se má skládat ze senzorového modulu a potřebné další elektroniky stejně jako z optomechanického systému, který přivádí infračervené záření rovnou na snímač.

Více o použité technologii bude zveřejněno během premiéry telefonů série Honor Play 4, která se uskuteční už za dva dny, tedy ve středu 3. června.

Připomeňme, že už dříve společnost Honor koketovala s tím, že zadní kryty svých smartphonů vybaví technologií, díky které budou reagovat na dotek uživatele a podle aktuální teploty měnit svou barvu. Dosud však žádný jiný smartphone v moderních dobách tuto funkci nenabízel, což je velká škoda. Telefony by tak mohly do budoucna nahradit teploměry, stejně jako nahradily obyčejné svítilny.

zdroj: Honor (YouTube) | via: Huawei Central

Přečtěte si celý článek