Xiaomi vysvětluje, proč se u řady Mi 10T rozhodlo pro IPS displej

1 měsíc před 12
Drtivá většina vlajkových telefonů dnes vsází na OLED displej Xiaomi se ale jako jediný hlavní výrobce rozhodl použít IPS technologii Co stálo za tímto rozhodnutím?
Xiaomi Mi 10T

Mi 10T | foto: Xiaomi

Vlajkovým telefonům tohoto roku naprosto suverénně dominují OLED displeje. Oproti IPS panelům umí nabídnout výraznější barvy, naprosto dokonalou černou a jedná se prozatím o jedinou technologii, která umožňuje integraci čtečky otisků prstů přímo do displeje (či spíše pod něj). Xiaomi se ale rozhodlo, že u svých aktuálních vlajkových telefonů řady Mi 10T půjde cestou IPS panelu a nyní tento čínský gigant vysvětluje, proč se tak stalo.

I když IPS, pořád špička

Premiéra modelové řady Xiaomi Mi 10T se udála minulý měsíc a hlavní otázky padaly hlavně okolo displeje. Výrobce vsadil na 6,67 palcový displej s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 144Hz, který je postavený na IPS panelu. Jeho maximální jas se může vyšplhat až na 650 nitů, umí HDR10+ a co do parametrů je to naprosto špičkové zobrazovadlo.

Většina konkurente jede na OLED

Takřka všechny aktuální vlajkové telefony používají OLED displeje a na tuto technologii vsadil jak Huawei (P40 Pro), tak Apple (iPhone 12), Asus (ROG Phone 3), OnePlus (8T) a pochopitelně i Samsung (Galaxy S20 či Note 20). Tak proč ne Xiaomi, když nová řada Mi 10T plní status aktuálního vlajkového telefonu a tudíž se použití OLED technologie tak nějak očekávalo?

Xiaomi Mi 10 Pro displej

Mi 10 Pro OLED | foto: Xiaomi

Může za to zčásti cena…

Mohlo by se zdát, že rozhodnutí vsadit na konvenčnější IPS technologii je pouze a jen o ceně, protože tento typ displeje je levnější než OLED, ale tak tomu úplně není. Reportéři stránky TechRadar měli možnost si o tom promluvit s manažerem marketingu Xiaomi, kterým je Daniel Hoang Desjarlais, a ten jim vysvětlil jejich pohled na věc. Ano, cena byla jedním z aspektů, ale zdaleka to nebyl jediný a nejdůležitější prvek.

…a zčásti praktická stránka věci

Xiaomi si nechalo vypracovat studii, podle které 60 % uživatelů upřednostňuje plochý displej bez zahnutých okrajů, což je u vlajkových telefonů s OLED displeji víceméně samozřejmostí. Řada Mi 10T je tedy cestou k vlajkovému telefonu s plochým displejem.

Dále, OLED technologie sice nabídne lepší vlastnosti co do šíře barevného rozsahu, přesnosti barev nebo zobrazení černé, ale IPS displeje jsou šetrnější k očím a až 10 % uživatelů pociťuje při používání OLED displeje určité nepohodlí.

Xiaomi dále uvedlo, že displej použitý u řady Mi 10T je nejlepší v rámci IPS, takže o kvalitu obrazu nemusíme mít pochybnosti a jako bonus bude displej příjemnější na oči. Pokud ale chcete zahnutý OLED od Xiaomi, pořád můžete sáhnout po starší řadě Mi 10, takže tento čínský výrobce vám dá na výběr a to se určitě cení.

Přečtěte si celý článek