Už žádné 100x přiblížení. Galaxy Note 20 nabídne skromnější zoom

7 měsíce před 18

Podle známého tipéra, který na mikroblogu Twitter vystupuje jako @UniverseIce, ani jeden z modelů nadcházející série Galaxy Note 20 nedostane neuvěřitelný 100x Space Zoom, známý z Galaxy S20 Ultra. Případní majitelé nových Notů ale nemusí vůbec smutnit. Jak známo, tato funkce byla hlavně marketingovým lákadlem, které mělo za úkol prodávat. Kvalita obrazu při 100x zvětšení nebyla vůbec dobrá.

Galaxy S20 Ultra | foto: vlastní

TIP: Se Samsungem končím! Uživatelé už mají po krk problémů S20 Ultra

Vesmírný zoom nikoho neohromil

Vypadá to, že Samsung je nespokojen s kvalitou svého 100x Space Zoomu, který nasadil v top modelu Galaxy S20 Ultra, a v nadcházejících vlajkových smartphonech od této funkce zcela upustí. Dle tipéra @UniverseIce v připravované řadě tabletofonů Note 20 vsadí na skromnější hodnotu přiblížení. Konkrétní informaci informátor už ovšem neposkytl.

Minimálně v modelu Galaxy Note20+ by se měl objevit čip o rozlišení 108 megapixelů, s ohniskovou vzdáleností 26 mm, světelností f/1.8 a optickou stabilizací. Tedy stejný senzor (ISOCELL Bright HM1), jaký hraje prim v S20 Ultra.

Tentokrát jej ale doplní ještě další pomocný snímač, který napomůže rychlejšímu ostření. Problémy s pomalým a nepřesným autofokusem u Ultry jsou notoricky známé a ostření příliš nevylepšily ani softwarové aktualizace.

Note20 series no longer retains 100X zoom function

— Ice universe (@UniverseIce) May 19, 2020

Ultrarychlý displej nových Notů

Závěrem připomeňme nedávnou spekulaci, s níž přišel informátor Ross Young. Ten uvedl, že Galaxy Note 20+ vsadí na displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco základní Note 20 nabídne pouze 60Hz panel. K dispozici mají oba telefony mít až 16 GB operační paměti a akumulátory s kapacitou kolem 4 500 mAh.

Nové přístroje z řady Galaxy Note 20 by se mohly představit během léta na tiskové konferenci, kde Samsung ukáže mimo jiné i novou generaci skládačky Galaxy Fold.

zdroj: @UniverseIce (Twitter), Ross Young (YouTube) | via: GSMArena

Přečtěte si celý článek