serjoža Zveřejněno článků | czpravy.cz

ZPĚT NAHORU

serjoža

Registrován June 16, 2014

  • Domovská stránka Not Specified
  • Facebook Profil Not Specified
  • Přidat on Twitter Not Specified
  • Google+ Profil Not Specified
  • LinkedIn Profil Not Specified
  • Pinterest Not Specified
  • Skype Not Specified

Publikované články

Bendlův přílepek k novele ve Sněmovně neprošel, billboardy zmizí i z obcí

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Sněmovna včera ve třetím čtení schválila poslaneckou novelu, která má motoristům zjednodušit vyřizování žádostí o řidičský průkaz. Neprošel naopak přílepek, který se k této novele snažil přidat poslanec a exministr zemědělství Petr Bendl (ODS), aby obce mohly samostatně rozhodovat, zda si na svém ú
| Add To 

Čarodějnice se slétají na německý Brocken, nedaleko mají i svoji tančírnu

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - Letový provoz nad severním Německem mohou o dnešní noci narušit nepřitažlivě vypadající ženy na košťatech a s dlouhými zahnutými nosy posetými bradavicemi. Podle legendy samozřejmě. Podle jiných legend jsou tyto rozpustilé ženy krásné a svůdné. Asi je možné si vybrat. Každopádně nejvíc jich bude mo
| Add To 

Brabec: I když sněží a je mokro, otepluje se a voda mizí

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - I když zrovna teď sněží či prší a máme pocit, že vody je dost, ve skutečnosti se pořád rekordně otepluje. Prameny, na nichž jsou závislé stovky obcí, vykazují extrémní sucho. A do toho aglomerace dusí prach z dopravy.
| Add To 

Vydatný déšť vystrašil střední a severní Moravu

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Hladiny řek v Moravskoslezském kraji v pátek dopoledne výrazně stouply, na některých místech se průtok objemu vody zvedl až třicetinásobně. Mohl za to vytrvalý déšť, který skrápěl region už několik dní, a také čerstvé přívaly sněhu zejména v oblasti Jeseníků, které rychle odtávaly.
| Add To 

Sníh odřízl část jihu Čech od elektřiny

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Příval sněhu uzavřel v pátek ráno více než dvacet komunikací na jihu Čech. Vlaky nejezdily a na deset tisíc domácností především na Českokrumlovsku a na Prachaticku se ocitlo bez proudu. Energetici poruchy během dne opravovali, ale některé domácnosti musely počkat na elektřinu do soboty.
| Add To 

Marksová volá na pomoc sociálnímu bydlení neziskovky

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Nad zákonem o sociálním bydlení se pomalu, ale jistě zavírá voda: na jeho projednání ve Sněmovně minulý týden opět nedošlo. Jednání v prvním čtení zablokovala pravicová opozice, nesouhlas se zněním zákona vyjádřila ale i vládní KDU-ČSL.
| Add To 

STEM: Sobotka je šestý

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Andrej Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem, i když se počet jeho příznivců od ledna snížil o procentní bod na 56 procent. Ukázal to dubnový průzkum STEM. Následuje Martin Stropnický (ANO) se 48 procenty, jenž ztratil tři body.
| Add To 

Silnice pod sněhem, stromy na kolejích, domácnosti bez proudu

Odeslat serjoža on Moravskoslezský kraj

http://www.ceskatelevize.cz - V Jihočeském kraji zůstávají po sněhové kalamitě bez elektřiny desítky domácností, přes den jich bylo až 20 000. Příčinou jsou pády stromů a větví. Na silnicích v Jihočeském kraji byl během dne vyhlášený i kalamitní stav. Kvůli hustému sněžení nastala dopravní kalamita také v Jeseníkách, kde se ale
| Add To 

Trump zklamal Babiše

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Na odloženou návštěvu Spojených států s prezidentem Milošem Zemanem ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepojede. Novinářům řekl, že je zklamán, že prezident Donald Trump nenašel termín, neboť chtěl ve Spojených státech vyjednat slevu na nákup vrtulníků pro českou armádu.
| Add To 

Trump's big EPA website change should make you furious

Odeslat serjoža on Věda a technika

http://feeds.mashable.com - Yet another fear among scientists and climate activists has become reality in the era of Trump.Years of research and data about carbon emissions, other greenhouse gases, and more was hidden from the U.S. Environmental Protection Agency website by the Trump administration Friday as the climate chang
| Add To 

Vlastník bytů OKD nepůjde do insolvence. Soud návrh odmítl a ještě za něj uložil pokutu

Odeslat serjoža on Moravskoslezský kraj

http://www.ceskatelevize.cz - Krajský soud v Ostravě v pátek odmítl návrh na insolvenci společnosti Residomo, vlastníka bytů OKD. Navrhovala ji firma slovenského miliardáře a finančníka Pavola Krúpy Arca Capital. Té navíc soud uložil pokutu 50 tisíc korun. Jde o prevenci, aby ve vymáhání údajně sporných pohledávek nepokračovala
| Add To 

Neodejdu, nechám se vyhodit

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - VICEPREMIÉR A MINISTR FINANCÍ ANDREJ BABIŠ PRO PRÁVO: Šéf ANO Andrej Babiš z vlády dobrovolně neodejde. Pokud by ale byl odvolán, jeho kolegové z hnutí v ní zůstanou. Jak řekl v rozhovoru pro Právo, někteří soc. dem.
| Add To 

Dozorčí rada ČEZ odložila rozhodnutí o prodeji Počerad

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ odložila včera rozhodnutí o prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Vrátit by se k tomu měla na květnovém zasedání.
| Add To 

Sto miliónů se rozdělí domácnostem na dešťovku

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Novým dotačním programem Dešťovka přispěje ministerstvo životního prostředí k boji se suchem, s nímž se Česká republika léta potýká. Ministerstvo v něm rozdělí mezi domácnosti sto miliónů korun na to, aby začaly využívat dešťovou vodu k závlahám zahrádek, ke splachování toalet, k úpravě odpadní vo
| Add To 

Novou hejtmankou Jihočeského kraje je Ivana Stráská

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - První velkou zkouškou prošla ve čtvrtek nová jihočeská koalice ČSSD, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012. I přes několikahodinovou diskusi s členy ODS a ANO zvolila těsnou většinou jednoho hlasu hejtmanku Ivanu Stráskou (ČSSD) i nové složení vedení kraje.
| Add To 

Objevili jsme v Kongu nový druh krokodýla. V mrazáku, dodává biolog Václav Gvoždík

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - Trpasličího krokodýla v učebnicích přírodopisu ani v živočišných atlasech nenajdete. Kdo ho ale našel, a to sice v pralesích Konga, byl biolog Václav Gvoždík a jeho tým z Expedice Neuron.
| Add To 

V Rožné byla ukončena těžba uranu

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Tradičním hornickým ceremoniálem, vyvezením posledního vozu rudy z podzemí, skončila ve čtvrtek těžba uranové rudy v posledním dole svého druhu ve střední Evropě, v Rožné na Žďársku.
| Add To 

Šicí stroj do každé domácnosti, radil stát v komunistickém Československu

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - Ne každá rodina se před rokem 1989 mohla pochlubit automobilem, v mnoha domácnostech zato tehdy byl šicí stroj a časopisy o módě a šití. O tom, co se nosilo v dobách, kdy obyvatele Československa řídil komunistický režim, je výstava Nech šije! ve Slovenské národní galerii.
| Add To 

Prezidentovi věří 55 procent

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Prezidentovi nyní důvěřuje 55 procent Čechů, tedy stejně jako v březnu. Důvěra vládě vzrostla o pět procentních bodů na 40 procent. Vyplývá to z průzkumu CVVM. Důvěra ve starosty vzrostla stejně jako u vlády o pět bodů na 65 procent.
| Add To 

Po útoku spoluvězně ohluchl. Odškodné mu vzal soud

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Loni v červenci se po osmiletém soudním martyriu dočkal Zdeněk Choc finančního odškodnění za trvalé zdravotní následky po napadení dalšího spoluodsouzeného v plzeňské věznici Bory. Teď o vysouzené peníze nejspíš přijde.
| Add To