Sotva Apple znovuotevřel obchody, už je zase zavírá. Kvůli rabování

7 měsíce před 13

Nedlouho poté, co společnost Apple po několika měsících své kamenné obchody znovu otevřela, byla donucena je opět uzavřít. Důvodem tentokrát není pandemie onemocnění Covid-19, ale vlna protestů proti policejní brutalitě ve Spojených státech, kterou bohužel provází i rabování.

Apple Store | foto: MBS

TIP: Představení Androidu 11 se ruší, kvůli protestům ve Spojených státech

Zahraniční tisk uvádí, že Apple dočasně uzavřel většinu svých maloobchodních prodejen v USA, aby zajistil bezpečnost zaměstnanců a zákazníků, protože protesty vyvolané násilnou smrtí George Floyda se stále šíří po celé zemi.

Četné obchody Apple byly v uplynulých dnech vyrabovány, poškozeny nebo preventivně uzavřeny a zboží z nich odvezeno do centrálního skladu, aby se zabránilo případným škodám.

Rabování pokračuje

Pouhých 140 z 271 amerických maloobchodních prodejen Applu se znovu otevřelo po preventivních opatřeních kvůli nemoci Covid-19, než během posledního týdne vypukly ve Spojených státech násilnosti.

Jeden z prvních vyrabovaných Apple Storů, který odnesl frustraci demonstrujících, se nachází v Minneapolisu. Následně došlo k poškození nebo vyrabování prodejen v Portlandu, Filadelfii, Brooklynu, Salt Lake City, Los Angeles, Charlestonu, Washingtonu, D.C., Scottsdale a San Franciscu.

Odcizené produkty jsou přímou linkou do vězení

Zajímavé je, že odcizené produkty z obchodů Applu jsou blokované a mohou je snadno sledovat úřady činné v trestním řízení. Kdo si tak odnesl domů jablíčko a myslí si, jak na vše vyzrál, brzy nejspíš skončí v chládku, pokud už se tak nestalo.

Trump se před protesty schoval v bunkru

V Americe pokračují nepokoje a demonstrace, které vypukly v reakci na smrt černocha George Floyda při pondělním zatýkání policií v Minneapolisu. Noční zákaz vycházení byl vyhlášen ve 25 městech v 16 amerických státech.

Ve více než desítce států USA byla mimořádně aktivována národní garda, která je jednou z rezervních složek amerických ozbrojených sil. Kvůli obavám z protestů před Bílým domem se uplynulou noc na krátký čas do bezpečnostního bunkru, kterým je sídlo amerických prezidentů vybaveno, schoval Donald Trump.

zdroj: 9to5Mac

Přečtěte si celý článek