Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra získávají první aktualizaci

1 měsíc před 8

Chytré telefony Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra byly oficiálně představeny před dvěma dny a do prodeje se dostanou až 21. srpna. Jihokorejský výrobce ale nic nenechává náhodě, protože chce zákazníkům naservírovat prvotřídní uživatelský zážitek, a tak na své nejnovější superphony s předstihem posílá první softwarové aktualizace.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra | foto: vlastní

TIP: Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra: ultimátní pracanti po roce zase válí

První update

Nové aktualizace vyžadují stažení přibližně 500 MB dat. Není však jasné, co všechno  firmware do nových vlajkových lodí přináší, protože výpis změn zmiňuje pouze bezpečnostní opravy operačního systému Android platné k prvnímu srpnu. Aktualizace ale pravděpodobně obsahuje i různé optimalizace, opravy chyb a další vylepšení. Majitelé nových vlajek od Samsungu tento update dostanou v okamžiku, kdy svoje telefony poprvé vybalí z krabičky.

V Evropě s Exynosem

Připomeňme, že nové modely řady Note 20 jsou v závislosti na regionu poháněny čipovými sadami Exynos 990 a Snapdragon 865+. Evropské varianty obsahují tovární čipy Samsungu, které vlastnostmi ale nestačí na konkurenční řešení od Qualcommu. Softwarovým základem smartphonů je nicméně operační systém Android 10, který doplňuje uživatelské prostředí OneUI 2.5.

Na mediální události Unpacked, která se kvůli pandemii koronaviru letos uskutečnila online, zazněla informace, že výrobce prodlouží softwarovou podporu u svých top smartphonů. Note 20 a Note 20 Ultra tak neobdrží jen letošní Android 11, ale i budoucí Android 12 a především Android 13, který bude uveden až někdy na konci roku 2022.

Kdy a za kolik?

Samsung začne modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra prodávat 21. srpna. Do 20. srpna času 23:59 pak probíhá předprodej, v rámci kterého je možné dostat k telefonům herní či hudební balíček.

Klasický Note 20 vyjde na 25 999 korun včetně DPH a k mání je v tmavě šedé, zelené a bronzové variantě (všechny matné). Note 20 Ultra je prodáván v lesklé černé a matné bronzové. Zaplatíte za něj 35 999 korun (8 + 256 GB), nebo 38 999 korun (12 + 512 GB).

Přečtěte si celý článek