Řada Galaxy S30 poprvé naživo! Zatím tedy pouze jako makety

2 měsíce před 13
Galaxy S30 (S21) se chystá na představení a vcelku pravidelně o něm unikají informace Nyní se na svět dostaly fotografie maket Ty odhalují tvar zadního modulu fotoaparátu, který bude vypadat podobně jako na prvních únicích
Makety řady Galaxy S30

Makety řady Galaxy S30 | foto: Ice universe

Velmi často se stává, že před oficiálním představení telefonu postupně vyplave na povrch většina specifikací a při premiéře se tak už skoro všechno ví. A čím očekávanější telefon to je, tím více lidí se snaží s nějakými těmi informacemi přijít. Prozatím posledním přírůstkem do kategorie úniků ohledně Samsungu Galaxy S30 jsou fotografie maket, se kterými přišel informátor Ice universe (@UniverseIce) přes Twitter.

Maketa podobná konceptu

Před nedávnem unikly na internet první obrázky konceptu Samsungu Galaxy S30, které ukazovaly hlavně tvar hlavního fotomodulu. Ten by měl být umístěný v levém horním rohu šasi a zdá se, že bude poměrně rozměrný. A velmi podobný tvar hlavního fotoaparátu nyní potvrdily i fotografie prvních maket, které výrobci většinou používají pro základní ukázku tvaru telefonu.

Jediným rozdílem oproti konceptu je, že modul u maket je zcela jasně zahnutý až do bočního rámu telefonu. To by mohlo vypadat v reálu docela zajímavě.

Tři modely, tři displeje

Složení řady Galaxy S30 by mělo být stejné jako u předchozí Galaxy S20, takže se můžeme těšit na základní verzi S30 (displej 6,2 palce), prostřední S30+ (6,7 palce) a vrcholné provedení S30 Ultra. V souvislosti s nejvýše postaveným modelem se mluví o tom, že bude mít jako jediný zahnutý displej, a to konkrétně 6,8palcový 120Hz AMOLED s technologií LTPO. Tu vyvinul Apple a jedná se o to, že displej umí regulovat obnovovací frekvenci podle potřeby, což má samozřejmě za následek úsporu energie.

Koncept Samsung Galaxy S30 Ultra

Koncept Samsung Galaxy S30 Ultra | foto: @OnLeaks, Voice

Displej běžící konstantně na vysoké obnovovací frekvenci zvládne baterku vyždímat poměrně rychle, takže adaptivní, dynamicky se měnící frekvence (minimem je dokonce 1 Hz) je zcela jistě věcí žádoucí.

Vůbec poprvé se tato technologie objevila u modelu Galaxy S20 Ultra a níže postavené verze S30 / S30+ ji s největší pravděpodobností nedostanou. Mluví se také o tom, že u této dvojice bude rozlišení displeje sníženo z Quad HD+ na Full HD+.

Extrémně tenké rámečky

Fotografie maket nám sice neukáží přesný rozměr rámečků, ale dle výše zmíněného informátora by měly být rámečky po stranách stejně tenké, jako brada telefonu. Máme se tedy prý těšit na nejútlejší bradu v mobilním světě, což určitě nezní špatně.

Je jasné, že každý výrobce si na své vlajkové řadě dává pořádně záležet a to bude letos pro Samsung, vzhledem k plánovanému ukončení řady Note, platit dvojnásob.

Přečtěte si celý článek