První rendery Pixelu 5a jsou na světě. Od starších modelů ho nerozeznáte

5 dny před 15
  • Google připravuje další dostupný Pixel jménem Pixel 5a
  • Měl by nabídnout kvalitní specifikace úměrné ceně do 13 tisíc korun
  • Zatím to ale vypadá, že půjde o okopírovaný Pixel 4a
Google Pixel 5a

Údajný Google Pixel 5a | foto: @OnLeaks, Voice

Google započal produkci svých referenčních telefonů Pixel v roce 2016, když jimi navázal na ukončenou řadu Nexus. První jakýsi odlehčený model měl číselné označení 3a, byl představený v roce 2019 a vloni na něj navázala novější verze 4a. Vypadá to, že Google má v plánu v dostupné řadě pokračovat, protože se nám rýsuje odlehčená “Pětka” v podobě Pixelu 5a.


Čtěte také: Recenze Google Pixel 5 – Telefon pro masy nebo jen pro vyvolené?


Rendery ukazují stejný design

O první rendery této očekávané novinky se postaral známý Steve Hemmerstoffer aka @OnLeaks a vyvěsil je na Voice. S designem si nikdo moc velkou práci nedal a model 5a, pokud bude opravdu takto vypadat, od starší verze 4a 5G nerozeznáte. A ten vypadá zase jako větší “Pětka”, takže se pořád motáme v kruhu jednoho vzhledu.

Na druhou stranu to nemusí být úplně na škodu, nové Pixely jsou vyvedeny v příjemně minimalistickém duchu a určitě mají něco do sebe.

Google Pixel 5a

Údajný Google Pixel 5a | foto: @OnLeaks, Voice

Pixel kompakt, ale už ne takový

Konstrukce bude s největší pravděpodobností plastová a dá se očekávat, že Google sáhne po unibody šasi. Steve u této novinky tipuje rozměry 156,2 × 73,2 × 8,8 mm (9,4 mm včetně fotomodulu), takže se opět můžeme těšit na relativně kompaktní kousek, i když oproti trojici Pixel 4a, 4a 5G a 5 přece jenom povyroste. Displej bude OLED, bez zahnutí, s 6,2palcovou úhlopříčkou a klasickým Full HD+ rozlišením.

Má průstřel v levém rohu a obklopují ho vcelku tenké rámečky, ale spodní brada působí rozměrně. Další výbava by měla zahrnovat třeba čtečku otisků prstů na zádech, 3,5mm audioport, stereo reproduktory a duální fotoaparát ne nepodobný modelům 4a 5G a 5.

To je víceméně všechno, co prozatím vyplavalo na povrch a zdá se, že milovníci Pixelů si na nějaké zásadnější novinky budou muset počkat až na další generaci. Datum premiéry je prozatím ve hvězdách.

Přečtěte si celý článek