Podrobný harmonogram, kdy co otevře. Vše bude uvolněno do 8. června

7 měsíce před 158

Vláda zveřejnila plán, podle kterého chce postupně otevírat prakticky veškeré provozovny, restaurace a služby, jež svým nařízením uzavřela. Uvolnění bude probíhat postupně, a to celkem v pěti fázích, které bude dělit vždy jeden až dva týdny. Téměř vše by se mělo vrátit k původnímu stavu 8. června.

Nejprve se ale začne poměrně skromně. V pondělí 20. dubna otevřou farmářské trhy (v omezeném provozu, bez přímého prodeje občerstvení), nejrůznější řemeslné provozovny a také autosalony a autobazary. Kromě toho budou povoleny tréninkové aktivity profesionálních sportovců, stejně jako svatby do 10 lidé při splnění určitých hygienických podmínek.

Další pondělí, tedy 27. dubna, přijdou na řadu všechny provozovny s výměrou do 200 metrů čtverečních, pokud nejsou umístěné v centrech nad 5000 metrů čtverečních.

Následovat bude dvoutýdenní přestávka pro vyhodnocení tohoto uvolňování. Pokud půjde vše dobře, pokračovat se bude 11. května. Tehdy mají otevřít provozovny do 1000 metrů čtverečních, pokud nejsou umístěné v centrech nad 5000 metrů čtverečních. Dále pak budou otevřeny autoškoly, posilovny a fitness centra (ovšem bez využití zázemí jako jsou sprchy či sauny).

Naváže opět dvoutýdenní pauza a další vlna proběhne 25. května. Tehdy se konečně otevřou restaurace, hospody, bufety, kavárny a další podobná zařízení, ale pouze v rámci letních zahrádek. Dojít si budeme moct také k holiči, na manikúru, kosmetiku a další podobné služby. Otevřou rovněž muzea, galerie a zoologické zahrady.

Nejširší vlna proběhne 8. června, kdy by se měl do provozu vrátit i zbytek služeb. Tedy vnitřní prostory restaurací, provozovny v nákupních centrech, hotely, taxislužby, divadla, kulturní akce do 50 osob atd.

Podrobný harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností.

Foto: Freepik, Ministerstvo zdravotnictví ČR

Přečtěte si celý článek