Paralen preventivně? Ničíte si zdraví [Aktualita]

9 měsíce před 20
[2 minuty čtení] Česká lékárnická komora důrazně varuje: neužívejte Paralen preventivně. Před nákazou novým koronavirem neochrání. A zdraví může za jistých podmínek i ohrozit. Je lékem první volby na horečku a v domácí lékárničce má své nezastupitelné místo. Paralen či jiné přípravky s obsahem léčivé látky paracetamolu jsou teď žádaným zbožím do zásoby kvůli obavě z nového koronaviru. V online lékárnách i kamenných provozovnách mívají tyto léky výpadky. Lékárníci bohužel evidují i jejich preventivní užívání.
Přečtěte si celý článek