O víkendu bude skoro léto, příští týden má na horách sněžit a v noci mrznout

6 měsíce před 27

O víkendu bude skoro léto, příští týden má na horách sněžit a v noci mrznout

Už ve čtvrtek atakují nejvyšší odpolední teplotu dvacítku a dál se bude oteplovat.

pátek bude polojasno až oblačno s nejvyššími teplotami mezi 18 až 22 °C, v Čechách bude dokonce místy až 24 stupňů, v tisíci metrech na horách pak kolem 14

V sobotu má být také polojasno až oblačno, postupně na jihu místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Noční teploty klesnou k 8 až 4, odpolední přesáhnou dvacítku, dosáhnou k 21 až 25 °C. Vát má jen slabý proměnlivý vítr.

Podobně teplo bude i v neděli s oblohou oblačnou a ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami. Noční teploty 12 až 8, nejvyšší odpolední 19 až 23 °C a na jižní Moravě ještě kolem 25 °C. Slabý, postupně mírný
jihozápadní vítr v bouřkách přechodně zesílí.

V pondělí by mohlo pršet, slibují meteorologové. Den začne oblačnou až polojasnou oblohou, postupně se zatáhne a bude pršet. Místy se čeká vydatný déšť, který bude postupně nad 500 m přecházet ve sněžení. Večer budou srážky od severozápadu slábnout. Teploty se v noci udrží nad nulou, mezi 13 až 8 °C, v severozápadní polovině území 8 až 3 stupni. Nejvyšší denní teploty se budou hodně lišit - na severozápadě se čeká jen kolem 7 stupnů, na jihovýchodě až 23 °C.

Ve vyšších a horských polohách může místy napadnout 10 až 25 cm mokrého sněhu, varuje ČHMÚ. Hrozí polomy stromů a následné komplikace v dopravě a energetice.

Podle výhledu meteorologů bude příští týden citelně chladnější. Od úterý do čtvrtka očekávají zpočátku proměnlivou oblačnost a místy přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Postupně bude srážek ubývat a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při vyjasnění místy kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 8 až 13 °C, postupně 12 až 17 °C.

Přečtěte si celý článek