Novým hitem je appka, která váš smartphone vyčistí od Číny

7 měsíce před 18

I přes pomalu ustupující pandemii nemoci Covid-19, která na konci minulého roku zasáhla svět a šířila se rychlostí blesku, je důležité pečovat nejen o sebe, ale i o svůj telefon. Tak to vidí vývojáři ze studia OneTouch App Labs.

smartphone z Číny, ilustrační | foto: Tech In Asia

Čtěte také: V Google Play se našlo 49 škodlivých aplikací. Nemáte je i vy?

Zbaví váš telefon Číny

Vývojáři z indického studia skrze startup vytvořili úspěšnou aplikaci Remove China Apps, která pomáhá v telefonu identifikovat a odstranit potencionálně škodlivé aplikace, které mají svůj původ pouze v Číně.

Je důležité také dbát na to, aby byl i telefon v době pandemie v bezpečí. Aplikace se objevila 17. května v obchodě Google Play a za tuto krátkou dobu se jako bezplatná umístila v Indii na prvním místě v popularitě. Nyní má aktuálně více jak 1 milion stažení a větší část uživatelů tvoří obyvatelstvo z Indie.

Původně měla aplikace sloužit jen pro vzdělávací účely, ale úspěch se překvapivě dostavil během pár dní, tvrdí vývojáři. Tým vývojářů informují uživatele o tom, že nezaručují přesnost všech detekovaných informací.

Podle informací, které poskytl magazín Android Authority, appka opravdu detekovala několik čínských aplikací. Mezi nimi je například Xiaomi Mi Remote a TikTok. Zvlášťní je pak fakt, že mobilní hru PUBG, kterou vyvíjí čínské studio Tencent Games, aplikace neidentifikovala.

aplikace Remove China Apps | foto: Android Authority

Spolehlivost není zaručena

Spousta uživatelů ale hlásí, že appka má opravdu problém s některými appkami. Jedná se spíše o předinstalované programy výrobců. Ty, které si uživatel do telefonu skrze obchod Google Play nebo jiný zdroj sám nainstaluje, aplikace pozná.

Aplikace pro používání nevyžaduje žádný uživatelský účet a je možné ji používat bezplatně. Ovšem jedinou nevýhodou se zdá být to, že na pozadí sbírá data o verzi systému v telefonu, počtu kliknutí na aplikaci nebo například o používaném jazyku v telefonu a tak podobně.

S budoucností appky to ale nevypadá moc růžově, jelikož podle obchodních podmínek Google Play je zakázáno zasahovat do jiných aplikací v zařízení. S čistým svědomím teď nedokážeme říct, jestli se toto oprávnění vztahuje i na appku Remov China Apps, ale pokud ano, mohlo by to znamenat její brzké odstranění. V každém případě, než k tomu případně dojde, můžete aplikaci vyzkoušet i vy!

zdroj: Google Play | via: Android Authority

Přečtěte si celý článek