Nový topmodel Motoroly by měl dorazit v Q1 2021. Výbavou však zrovna nepotěší

2 měsíce před 15
Motorola se vrátila do segmentu high-end přístrojů v květnu tohoto roku Vlajkovou lodí tohoto výrobce pro rok 2020 se stal telefon Edge+ V roce 2021 představí Motorola top model také, ale s hlavními konkurenty soupeřit nebude
Motorola Edge+

Motorola Edge+ | foto: Mobilizujeme.cz

Motorola Edge+ z května tohoto roku je určitě povedeným přístrojem. Nabízí zajímavě pojatý design, skvělý OLED displej s frekvencí 90 Hz, špičkový výkon a moderní výbavu v čele s pamětmi 12 GB RAM / 256 GB ROM a podporou 5G. Dobrou zprávou je, že Motorola se do segmentu vlajkových telefonů vrátí i v roce 2021, ovšem tou horší je, že s hlavními souputníky soupeřit nebude a bude stát o kousek níž.

I v roce 2021 se Snapdragonem 865

Tuto informaci dodal server Techniknews, přičemž kódové označení plánovaného modelu je Nio a produktové číslo pak XT2125. Zpráva se opírá hlavně o fakt, že nová vlajková loď Motoroly má být opět postavena na čipsetu Snapdragon 865 a ne na očekávané novince Snapdragon 875, který by se měl ukázat ve většině hlavních vlajkových telefonů příštího roku.

Důvodem může být předpokládaná vyšší cena tohoto procesoru, což se samozřejmě promítne i do koncové ceny top modelů příštího roku. Takže, i když Motorola Nio pravděpodobně nebude moct konkurovat ostatním vlajkám svým výkonem (i když je SD 865 výkonný až až), mohlo by se jednat o zajímavou nabídku v otázce poměru ceny a výkonu.


Čtěte také: Motorola Edge+ znovu ještě levněji. Cena už spadla pod 22 tisíc!


Co dalšího nová Motorola nabídne?

Mluví se o tom, že základní verze bude mít 8 GB RAM a 128 GB ROM, nicméně v plánu by měla být i kombinace 12 GB RAM / 256 GB ROM, stejně jako u současného modelu Edge+. Displej bude mít pravděpodobně opět Full HD+ rozlišení a obnovovací frekvenci minimálně 90 Hz (ve hře je ale i 120 Hz), nicméně úhlopříčka zůstává neznámá.

Selfie kamerka by měla být duální (16 + 8 Mpx) a mluví se o tom, že hlavní fotoaparát nabídne dohromady tři snímače. Očekávaná soustava hlavního senzoru s rozlišením 64 Mpx, ultra-širokoúhlého 16Mpx snímače a 2Mpx senzoru pro hloubku ostrosti ale působí oproti původnímu fotoaparátu modelu Edge+ (108 + 8 + 16 Mpx) jako určitý krok zpět. Alespoň papírově, realita může být samozřejmě jiná.

Podle posledních informací by měla nová Motorola Nio dorazit v první čtvrtině 2021 s Androidem 11 na palubě. Pro top telefony konkurence (třeba očekávaný Samsung Galaxy S30) to přímá konkurence nebude, ale možná se nám tady klube zajímavý vlajkový telefon za rozumnou cenu.

Přečtěte si celý článek