Nokia 5.1 Plus dostává Android 10. Začínala na Androidu 8.1 Oreo

8 měsíce před 16

Společnost HMD Global (pod kterou patří výrobce Nokia) potvrdila příchod operačního systému Android 10 pro chytrý telefon Nokia 5.1 Plus. Na příchod kýžené aktualizace upozornil produktový ředitel Juho Sarvikas, který se o ní zmínil na Twitteru.

Nokia 5.1 Plus | foto: HMD Global

Doporučujeme: Jaké smartphony dostanou nový Android 10? (aktualizováno)

Češi mají smůlu

Pro majitele Nokie 5.1 Plus máme skvělou zprávu, na tento telefon totiž dorazil update s Androidem 10. Bohužel, ani v případě tohoto smartphonu se v první vlně nedostalo na Českou republiku ani Slovensko. Majitelé Nokie 5.1 Plus v těchto státech si tak na aktualizaci počkají o několik týdnů déle.

Připomeňme, že Nokia 5.1 Plus se chlubí displejem o velikosti 5,86 palce s rozlišením HD+, tedy 1520 x 720 pixelů, a s poměrem stran 19:9. Poháněna je čipovou sadou MediaTek Helio P60, které sekundují 3 GB operační paměti a uložiště 32 GB. Na výběr v obchodech je i varianta s 4 GB RAM a 64 GB úložného prostoru.

Android 10 roll out has started for Nokia 5.1 Plus! Head over to our community to get the full details and check for availability in different countries
👉https://t.co/CjlW0se4nm #Android10 @Nokiamobile pic.twitter.com/1yF5vvKv2S

— Juho Sarvikas (@sarvikas) May 19, 2020

Od vydání dorazily již dvě stěžejní aktualizace

Zadní skleněná strana telefonu kromě kruhové čtečky otisků schovává také hlavní 13Mpx fotoaparát, který doplňuje sekundární s rozlišením 5 Mpx. Selfie kamerka disponuje 8Mpx snímačem.

Když Nokia 5.1 Plus vstupovala do prodeje, běžela na Androidu 8.1 Oreo. V průběhu necelých dvou let přesedlala na Android 9 Pie a nyní obdržela i nejnovější Android 10. Podpora ze strany společnosti HMD Global je tak více než příkladná.

Smartphone se prodával kdysi i na našem trhu, nabízel jej kupříkladu e-shop Mall.cz, šlo ale zřejmě jen o krátkodobou záležitost. Smartphone nabízený za sumu necelých 4 tisíc korun již k sehnání není a uživatelská základna tak nebude kdovíjak široká. Tím pádem nebude ani mnoho žalu strany toho, že update nebude v první vlně dostupný v ČR.

zdroj: Nokia | via: @sarvikas (Twitter)

Přečtěte si celý článek