Neviditelné dveře dodají interiéru styl

6 dny před 18

I potlačené může vnést do interiéru vzrušení a neotřelou eleganci. Tím, že dveřní zárubně sjednotíme s hloubkou stěny, můžeme dveře naprosto potlačit, nebo je naopak nechat vyniknout tím, že zvýrazníme jejich povrch zajímavým dekorem. Dveře ve stěně již nejsou orámovány zárubněmi, ale jsou ohraničeny pouze tenkou spárou mezi okolní stěnou a dveřmi. Můžeme z nich udělat nový nástěnný prvek jako třeba obraz.

Výhodou neviditelných dveří je i to, že na ně můžeme nanést materiál shodný s okolní stěnou. Toho lze dosáhnout několikerým způsobem. První volbou jsou standardní dřevěné dveře s kartonovým povrchem, který umožňuje nanesení tapety, nebo shodnou výmalbou se sousedící stěnou. Druhou volbou jsou dveře pro případ, že je okolní zeď jednobarevná nebo obložená dýhou či laminátem. Na svém povrchu totiž tyto dveře mohou nést různé materiály – jako například sklo, dýhu či laminát, a pokud je stejný materiál použitý jako obklad sousedící stěny, je o neviditelné dveře opět postaráno.

Jedinečný designový prvek přináší do vašeho interiéru vzrušení, zábavu i neotřelou eleganci. Eliminací viditelného rámu dveří se dosáhne jednolitosti stěny a nadčasové elegance. Ve stavebním otvoru je viditelné pouze dveřní křídlo, které se vlastně stává součástí plochy stěny. Dveře ve stěně již nejsou orámovány zárubněmi, ale jsou ohraničeny pouze tenkou spárou mezi okolní stěnou a dveřmi. Někdy jsou zárubně plně skryté ve stěně, jindy mají úzký kovový rámeček, který neslouží pouze jako designový prvek, ale slouží k ochraně hrany průchozího otvoru proti mechanickému poškození.

Díky těmto možnostem se může vaše fantazie nebo schopnosti designéra či architekta rozmáchnout dosud netušeným způsobem. Může je sladit s okolní stěnou i s interiérem, nebo naopak nechat vystoupit ze stěny jako neotřelý kontrastní prvek. Vybírat lze z různých variant otevírání – jak levé, tak pravé i otevírání na lícovou stranu směrem z niky nebo do niky.

Foto: J.A.P, Next, SORTIM Praha

Přečtěte si celý článek