Na Hradecku se čelně střetla dvě auta. Tři lidé zemřeli, dítě je těžce zraněné

7 měsíce před 26

Na Hradecku se čelně střetla dvě auta. Tři lidé zemřeli, dítě je těžce zraněné

Nehoda se stala kolem 10:00 na rovném přehledném úseku mezi Jaroměří a Černožicemi. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem. Silnice byla kvůli vyšetřování a odklízení následků několik hodin uzavřena.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Nováka bylo při nehodě velmi vážně zraněno dítě. "Bylo převezeno vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekl Novák.

Tři lidské životy si už letos vyžádalo několik dopravních nehod. Naposledy zemřeli tři lidé 27. dubna při srážce osobního auta a osobního vlaku na přejezdu u Kamenného Újezdu u Nýřan na severním Plzeňsku.

V květnu zemřelo při nehodách zatím 37 lidí

Během května zahynulo při dopravních nehodách v Česku podle předběžných statistik zatím 37 lidí. Obětí je o čtyři méně než za loňský květen. Od začátku letošního roku ale zemřelo na českých silnicích více lidí než za stejné období loni, i když nehod celkově ubylo. V roce 2019 zahynulo v prvních pěti měsících roku 175 lidí, kdežto letos je obětí dopravních nehod 180. Vyplývá to z policejních statistik a informací, které poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden. 

Do sobotní půlnoci zemřelo při nehodách 33 lidí, z toho bylo 13 řidičů osobních aut, šest motocyklistů, tři cyklisté a pět chodců. Bilanci zhoršila nedělní nehoda u Černožic a jeden další člověk zemřel na Bruntálsku.

Příčinou většiny nehod bylo stejně jako v předchozích měsících nevěnování se řízení, nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo stavu vozovky či jízda v protisměru.

Provoz na tuzemských silnicích byl od 12. března po zavedení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru několik týdnů výrazně slabší, citelně ubylo i kolizí. Počet vážných a smrtelných nehod ale neklesl. 

Přečtěte si celý článek