Montéři z VV SKLO dobrovolně v karanténě

9 měsíce před 19

Právě v pátek 13. března, když česká vláda v souvislosti s epidemií koronaviru rozšířila povinnou karanténu pro občany vracející se z rizikových zemí, pracovali ve Vídni na zakázce pro tamní společnost Notcet. Potřebovali ještě den, maximálně dva na to, aby mohli investorovi předat kompletní skleněné interiéry šestnácti nových kanceláří.


„Už od středy jsme tušili, že se něco chystá a tak jsme se každý den snažili toho stihnout co možná nejvíc a v práci jsme zůstávali až do půl deváté večer,“ říká šéf party montérů ze společnosti VV SKLO Vratislav Jaitner. „Jenže, když česká vláda tohle opatření vyhlásila, bylo jasné, že to nestihneme. Měli jsme na výběr, buď práci opustit a před pátečním polednem překročit rakouskou hranici, takže bychom se sice vyhnuli karanténě, ale zakázka ve Vídni by zůstala nedokončená, nebo práci dodělat a dobrovolně se nechat po návratu domů zavřít do karantény. Protože nebylo a dodnes není jasné, kdy bychom mohli přerušené práce dokončit, rozhodli jsme se pro druhou variantu.“

 

Ukázalo se nakonec, že k dokončení prací stačil pouze jediný den. Už v sobotu 14. března odpoledne předali pracovníci VV SKLO rakouskému zákazníkovi hotové dílo a vrátili se domů, do karantény. V té zůstanou ještě celý tento týden.

 

Přečtěte si celý článek