Made in Germany za pár šupů. Gigaset GS4 je jedna z nejlacinějších cest k bezdrátu

4 týdny před 15
Německá firma Gigaset sice nějak extra známá není, ale prodává i na našem trhu Heslo tohoto výrobce je ,,Made in Germany”, což hovoří za vše Novinka v podobě modelu GS4 zaujme hlavně nízkou cenou a podporou bezdrátového nabíjení
Gigaset GS4

Gigaset GS4 | foto: Gigaset

Gigaset je sice relativně velká firma s dlouhou historií, nicméně do širšího podvědomí se více zapsala až před dvěma lety, telefonem GS185. Jednalo se o první smartphone vyráběný v Německu, a to konkrétně ve městě Bocholt. Od té doby společnost představila spoustu telefonů nesoucí heslo ,,Made in Germany”, což má samozřejmě evokovat důraz na vysokou kvalitu, tedy věc Němcům tak nějak vlastní. A i nový model GS4 vypadá docela zajímavě.

Opravdu ,,Made in Germany”?

Ono to s tou výrobou v Německu pravděpodobně nebude tak žhavé, protože spousta komponent pochopitelně pochází od asijských subdodavatelů. Dá se ale předpokládat, že celkové sestavení probíhá opravdu v Německu a že si Gigaset pečlivě hlídá výstupní kvalitu. Možná by tedy nebylo od věci upravit heslo na ,,Assembled in Germany”, ale to by samozřejmě nemělo potřebnou údernost.


TIP: Gigaset SL910 a L410 – První dotykový telefon a handsfree spona pro domácnost


Skleněný elegán s více než slušným displejem

Nový model Gigaset GS4 je poměrně elegantně vyhlížející kousek se skleněnými zády, tenkými rámečky okolo displeje a kompaktním výřezem s 13Mpx selfie fotoaparátem. Hlavní foťák je trojitý a snímače nejsou usazeny v žádném modulu, což nevypadá vůbec špatně a to můžeme ostatně říct i o kruhové čtečce otisků prstů se zvýrazněným orámováním. Vzhled se tedy povedl, ale co další věci?

Gigaset GS4

Gigaset GS4 | foto: Gigaset

Displej o úhlopříčce 6,3 palce určitě neurazí, je postavený na IPS technologii a disponuje poměrně vysokým rozlišením 2340 × 1080 pixelů (410 PPI). Zmínit bychom měli také přítomnost notifikační diody, kontrastní poměr 1500:1 nebo typický jas 450 cd/m².

DxOMark žebříčky bourat nebude

Hlavní fotoaparát je trojitý (16 + 5 + 2 Mpx) a hlavní snímač sice má solidní světelnost f/1.8, ale nějaké zázraky čekat nelze. Telefony Gigaset nebyly nikdy fotografickými přeborníky, výsledné fotografie spadaly spíše do podprůměru a nedá se moc předpokládat, že by se to s novým modelem nějak zásadně zlepšilo. Pokud potřebujete kvalitní foťák, hoďte očko spíše na čínskou nebo jihokorejskou konkurenci.

Výkon spíše pro nenáročné

Ani výkonem tato novinka neohromí, protože dva roky staré osmijádro Helio P70 je na dnešní poměry vcelku slabé a náruživí pařani her se opět budou muset poohlédnout jinde. Zbytek výbavy je ale slušný, operační paměť RAM má kapacitu 4 GB, vnitřní úložiště 64 GB a navíc je možné ho pomocí MicroSD karty rozšířit až o 512 GB. Zmínit musíme i Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi, podporu VoLTE i VoWiFi a 3,5mm audio konektor.

Bezdrát frčí

Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporuje jak rychlé, tak bezdrátové nabíjení, což není v této cenové relaci nic běžného. U drátového je maximální možný výkon 18W a u bezdrátového pak 15W, což je mimochodem stejně jako u nových iPhonů 12 a jejich nabíječky MagSafe. Telefon umí také reverzní nabíjení a operační systém je zastoupený Androidem 10.

Německá kvalita za příjemný peníz

Gigaset si za tento nový telefon řekne o 229 eur, což je po přepočtu nějakých 6 300 korun a to určitě není za ,,Made in Germany” produkt špatné. Ano, dají se sehnat i levnější telefony s podporou bezdrátového nabíjení, ale v drtivé většině případů se jedná o ryzí ,,Čínu” typu Evolveo nebo Doogee.

Prozatím je tato novinka dostupná pouze v Německu a Rakousku (no, dostupná, aktuálně je vyprodáno), ale je velmi pravděpodobné, že se dostane i na jiné evropské trhy, včetně toho našeho.

Přečtěte si celý článek