Lunární kalendář od 1. do 5. dubna 2020: Pečuj o vlasy a ozdrav jídelníček

9 měsíce před 10

1. – 2. 4. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Raduj se, přichází duben a vnáší do života radost i lásku. V dubnu jsou oslabená játra, proto je dobré nerozčilovat se a zapomenout na vztek i hádky. Rak je velmi citlivé znamení a od lásky není daleko k nenávisti, proto hlídej své emoce, a pokud nechceš pochválit, je lepší mlčet a počkat. Přebytečnou energii můžeš zužitkovat při sportu, práci nebo pobytu v přírodě. Rozhodně není dobré nic potlačovat, pokud se vztek objeví, nech emoci proběhnout a nesnaž se podlehnout, hádka stejně nic nevyřeší. Co játra milují? Kvalitní a „čisté“ potraviny, ostropestřec, popřípadě další bylinky, které můžeš popíjet jako čaj nebo si je připravit jako salát. Lehká strava se doporučuje všem, kteří mají problémy se zažíváním nebo chtějí tělu ulevit od nadbytečných cukrů a tuků.

Co ještě můžeš?

– v pondělí držet půst, což znamená pít pouze čistou vodu, pokud nemáš praxi a zkušenost, je lepší začít přerušovaným půstem, ten zvládne hravě opravdu každý
– popíjet čisticí čaje
– prát prádlo, zalévat květiny

3. – 4. 4. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Vlasy jsou pro tebe také velmi důležité, nový účes v kombinaci s novými šaty a rtěnkou z tebe udělá neodolatelnou a nádhernou Lvici. Partner bude doslova okouzlen tvou přirozenou krásou a šarmem. Miluj, směj se a buď upřímná, tak získáš ještě bonus navíc. Láska je mocnou čarodějkou a v těchto náročných dnech je velmi potřebná. Řekni svým blízkým, že je máš ráda a nezapomeň to říct také sobě, jsi stejně důležitá jako ostatní. Pokud partnera nemáš, nezoufej, laskavé srdce a touha pomáhat, přestože jsi zatím sama, otevírá dveře k nové lásce. Víš, že je v sobotu Den mrkve? Nejen, že je velmi zdravá, ale i skvěle chutná, ať již syrová nebo dušená, mrkvový krém je vynikající pochoutka. Rozhodně si něco dobrého z mrkve uvař a oslav tak její slavnostní den.

Co ještě můžeš?

– tančit, cvičit, zpívat, radovat se ze života a nezapomínat na sebe i své blízké
– zastřihnout konečky, pečovat o vlasy, opláchnout vlasy bylinkami, udělat zábal, masku, masírovat pokožku
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct

5. 4. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Nestihla jsi péči o vlasy? Nevadí, ještě máš stále čas zastřihnout konečky, udělat si zábal, nabarvit vlasy nebo změnit účes. Péče o pleť se také vyplatí, je ideální doba na všechny aplikace výživných kúr. Jídelníček zvol raději odlehčený, vynechej živočišné tuky a cukr. Na zažívací potíže je skvělá máta, řepík nebo fenykl, dle potíží.

Co ještě můžeš?

– odpočívat, rozjímat a radovat se ze života, je nádherný

foto-zdroj: shutterstock.com

Přečtěte si celý článek