Letošní krok Applu je podnikatelský majstrštyk, shodují se experti

4 týdny před 12
Aktuální modelovou řadu iPhone 12 Apple představil 13. října V balení tentokrát bez sluchátek a nabíjecího adaptéru Analytici se shodují, že v celkovém součtu půjde o znamenitý tah
Apple iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro, ilustrační | foto: Mobilizujeme.cz

Středobodem nedávné jablečné online Keynote byla nepochybně aktuální modelová řada iPhone 12. Ta se skládá ze čtyř telefonů: maličkého iPhonu 12 Mini, klasického 12 a vybavenějších iPhonů 12 Pro a největšího Pro Max. Navzdory většinou pozitivním reakcím se ale spoustě uživatelů nelíbí, že letos se v balení musí obejít nejen bez drátových sluchátek, ale zejména nabíječky.

U cen nemá smysl se vůbec pozastavovat, ostatně detailní ceník jsme vám nabídli v tomto samostatném článku ihned po představení. Jablečné telefony jsou zkrátka drahé. Na druhou stranu by bylo dobré si férově přiznat, že konkurenční Android si v posledních měsících taky nebere zrovna servítky. Ale k věci.


TIP: Apple se slituje? Krabička iPhonu 12 nabídne příjemné překvapení


Když se potkají dva úhly pohledu

Apple sice avizoval, že v letošním roce zdražovat moc nebude, a má svým způsobem pravdu. Horší už je to se samotným balením. Nabíječku a drátová sluchátka EarPods budete hledat marně. Prostě tam nejsou. Ale proč? Protože Apple se rozhodl být „zelený“ a díky důrazu na ekologii tyto propriety jednoduše vynechal. Co na tom, že se to mnohým nelíbí, nebo že za tím vidí pouze prachsprostou hamižnost…

Jiného názoru jsou ale přední odborníci, jak informoval web DigiTimes. Ti tento posun hodnotí čistě z obchodního hlediska, a pokud jste se až do teď nervózně kousali do rtů, tak vězte, že jejich pohled se vám pravděpodobně  vůbec líbit nebude.

Apple iPhone 12, barvy

iPhone 12 | foto: Apple


TIP: Samsung i Xiaomi si utahují z Applu: Kde jste nechali nabíječku?


Skvělý tah, libují si analytici

Zatímco vynechání nabíječky vnímají jako krok, který prověří až čas, u chybějících sluchátek EarPods mají jasno. Jde prý o promyšlený strategický tah, jak posílit už tak pevnou pozici bezdrátových AirPods. Ty v tuto chvíli mají celosvětový 35% tržní podíl mezi všemi produkty TWS (True Wireless Earphones – pozn. redakce). A analytici predikují, že hlavně zásluhou Applu tento segment ještě poroste. Do konce roku se odhaduje nárůst až o 29 %.

Nás ale především zajímá, co si o tom myslíte vy. Napište nám do komentářů!

Přečtěte si celý článek