Publikované články Kraje

Začíná soutěž Vesnice roku. Komise vyráží do terénu

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Hradec Králové - O titul Vesnice roku se letos v Královéhradeckém kraji utká celkem 15 obcí. Už tento týden všechny navštíví hodnotitelská komise.
| Add To 

Nejúspěšnější studenti žijí bez partnerů. Na zakládání rodin nemají čas

Odeslat mrampula on Jihomoravský kraj

http://brnensky.denik.cz - Brno - Když Jitka Kuncová z Brna skládala přijímací zkoušky na vysokou školu, překonala svými výsledky devadesát procent vrstevníků. Podobně úspěšným uchazečům o studium se věnoval výzkum společnosti Scio. Podle jeho výsledků jsou po šesti letech od přijímaček ti nejlepší studenti nezadaní a bezdět
| Add To 

Kosovskou rodinu zavřela policie na padesát dní v Bělé-Jezové. Bylo to protiústavní, řekl soud

Odeslat tomcak on Kraje

http://www.ceskatelevize.cz - Padesátidenní zajištění migranta z Kosova se dvěma dětmi v Bělé-Jezové v roce 2014 znamenalo porušení jejich základních práv. Ústavní soud (ÚS) vyhověl jejich stížnosti. Umístění rodiny do zařízení pro zajištění cizinců na Mladoboleslavsku nebylo podle stížnosti přiměřené ani nezbytné.
| Add To 

To nejlepší z vinic v Nové Pace

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Královéhradecko, Nová Paka - Po úspěšném pátém ročníku festivalu Vínová Paka 2017 bychom mohli polemizovat o tom, zda je město ještě doménou pivařů, neboť má domácí pivovar, nebo vinařů.
| Add To 

Krátkodobí turisté si návštěvu Hradu rozmyslí

Odeslat admin on Praha a Středočeský kraj

http://prazsky.denik.cz - Na Pražský hrad jen před devátou ráno nebo krátce po poledni. Jedině tak mají lidé šanci se vyhnout nekonečným frontám.
| Add To 

Nejsmradlavější místo je u divadla Polárka. Nejvíc lidem voní oříšky v podchodu

Odeslat mrampula on Jihomoravský kraj

http://brnensky.denik.cz - Brno – Po čtyřech měsících zjišťování nejvoňavějších a nejsmradlavějších míst v Brně předali tvůrci čichové mapy v pondělí výsledky šetření náměstku primátora Martinu Anderovi. „Informace předá Kanceláři architekta města, která připraví řešení nejsmrdutějších problémů města," sdělil vedoucí projekt
| Add To 

Mileta: Ředitelství silnic a dálnic zvažuje další kroky

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Hradec Králové - Nekonečný příběh proměny rušné křižovatky pokračuje.
| Add To 

Opustit vilu Tugendhat bylo těžké, vzpomíná pamětnice

Odeslat mrampula on Jihomoravský kraj

http://brnensky.denik.cz - Brno /FOTOGALERIE/ - Dvě rodiny a mnoho příběhů, tak vypadal pondělní večer, když s lidmi diskutovali zástupci rodiny Löw-Beerů a Tugendhatů.
| Add To 

Nemocnice na Homolce opět obhájila mezinárodní akreditaci kvality

Odeslat admin on Praha a Středočeský kraj

http://prazsky.denik.cz - Praha - Nemocnice Na Homolce popáté získala mezinárodní akreditaci kvality péče JCI (Joint Commission International). V pondělí to sdělila její mluvčí Martina Dostálová. Titul se uděluje na tři roky a nemocnice ho poprvé obdržela v roce 2005. V Česku má tento certifikát ještě Fakultní nemocnice v O
| Add To 

Traťový komisař je znovu obžalován kvůli tragédii při rally v Lopeníku

Odeslat tomcak on Kraje

http://www.ceskatelevize.cz - Traťový komisař Petr Plášek je znovu obžalovaný kvůli autonehodě při rally v Lopeníku v listopadu 2012, při které zemřely čtyři dívky. Před Okresní soud v Uherském Hradišti se případ vrací poté, co v prosinci 2015 Krajský soud v Brně nařídil důkladnější prošetření okolností autonehody.
| Add To 

Z výhry se budou radovat kojenci, batolata i větší děti z azylového domu

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Hradec Králové - Druhý ročník unikátního grantového programu společnosti Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme, který je zaměřený na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací, odstartoval 2. ledna letošního roku a již zná své vítěze.
| Add To 

Čínské lázně v Pasohlávkách? Součástí bude české léčebné centrum

Odeslat mrampula on Jihomoravský kraj

http://brnensky.denik.cz - Pasohlávky – Projekt čínských lázní u novomlýnských nádrží nedaleko Pasohlávek na hranici Břeclavska a Brněnska dostává jasnější obrysy. Součástí lázeňského areálu, který má vzniknout díky spolupráci Jihomoravského kraje s čínským investorem, se zřejmě stane léčebný ústav.
| Add To 

Na rozhodování politiků mají největší vliv úplatky, míní lidé

Odeslat admin on Praha a Středočeský kraj

http://prazsky.denik.cz - Praha - Na rozhodování politiků mají podle Čechů největší vliv korupce, úplatky a také lobbisté. Pouhá dvě procenta veřejnosti se pak domnívají, že politická rozhodnutí ovlivňují především občané. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM)
| Add To 

Pokus číslo 2. Číňané znovu chtějí stavět lázně v Pasohlávkách

Odeslat tomcak on Kraje

http://www.ceskatelevize.cz - Nové podmínky pro vznik lázní v Pasohlávkách vyjednali jihomoravští politici v Číně. Zástupci kraje podepsali s čínskými investory memorandum o budoucí spolupráci. Číňané by v Pasohlávkách měli investovat 1,6 miliardy korun.
| Add To 

Co se zdá nemožné, je skutečně možné

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Královéhradecko, Sedloňov - „S vděčností za veškerou péči o naší „Bohemia bona" v krásných Orlických horách" vepsal do kroniky obce Sedloňov Jeho Eminence Dominik kardinál Duka krátce předtím, než v sobotu 20. května opustil tento krásný kout Orlických hor poté, co vysvětil novotou zářící kapličku
| Add To 

Sobotka: Svolat rozhodčí řízení kvůli Zimolovi neumožňují stanovy

Odeslat admin on Praha a Středočeský kraj

http://prazsky.denik.cz - Praha - Stanovy sociální demokracie neumožňují podle předsedy strany Bohuslav Sobotky svolání rozhodčího řízení, které navrhla jihočeská ČSSD kvůli vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny pro podzimní parlamentní volby. Rozhodčí řízení podle stanov řeší pouze spory mezi člen
| Add To 

Kauza údajného překupníka falešných obrazů míří k soudu. Jsem nevinný, tvrdí

Odeslat serjoža on Moravskoslezský kraj

http://www.ceskatelevize.cz - Kauza Jaroslava Fröhlicha, kterého státní zástupce obžaloval z údajného prodeje falz známých výtvarníků 20. století, míří k soudu. Ostravští kriminalisté jednoho z nejznámějších překupníků uměleckých děl, jeho manželku a ještě jednoho muže obvinili loni v létě.
| Add To 

Kvůli zákazu předjíždění kamionů experti testují chování řidičů na D1

Odeslat tomcak on Kraje

http://www.ceskatelevize.cz - Experti z Centra dopravního výzkumu testují na dálnici D1 chování řidičů u uzavírek. Ministerstvo dopravy totiž zvažuje zákaz předjíždění kamionů až dva kilometry za dopravním omezením. Cílem testů je tak zjistit, kolik řidičů bezprostředně po skončení uzavírky předjíždí, když dohánějí zt
| Add To 

Žena roku Renata Moravcová: 'Vidět je podle mě zázrak'

Odeslat admin on Královehradecký kraj

http://hradecky.denik.cz - Královéhradecko, Dobruška /ROZHOVOR/ - Charismatická, velká optimistka, jejíž náplní života je pomáhat ostatním. A to i přes to, že víc než sedmnáct let žije v naprosté tmě. Tak by se dala charakterizovat Renata Moravcová, která získala titul Žena roku Královéhradeckého kraje.
| Add To 

Kvůli zpopelnění cestují zesnulí i na druhý konec země, říká ředitel pohřební služby

Odeslat mrampula on Jihomoravský kraj

http://brnensky.denik.cz - Brno /ROZHOVOR/ – Až stovky kilometrů převáží pohřební služby těla zesnulých, pokud se pozůstalí rozhodnou pro jejich kremaci. Mnohé pohřební služby totiž mrtvé spalují v krematoriích na druhém konci republiky. „Nikde není řečeno, že zpopelňovat mrtvé musíme v nejbližším krematoriu. Podstatné ale j
| Add To