Když byt prodává žena. V čem jsme lepší než muži a kdy hledáme pomoc?

7 měsíce před 19

Jaký je rozdíl mezi ženami a muži při prodeji bytu? Ptali jsme se přímo makléřů. „Muž často zkouší prodávat bez realitky, zatímco žena už vybírá, na kterou kancelář se obrátí,“ uvádí Vladimír Zuzák z pražské MAXIMA REALITY.

„Opakuje se scénář, kdy muž odejde od rodiny k nové partnerce a prodej nechá na manželce, která tam bydlí s dětmi,“ uvádí makléřka Michaela Průchová, která ženy často zastupuje. (Vyslechni si příběh paní Plesarové v tomto videu).

V čem jsme úspěšné                                                         

Mnohem víc pozornosti věnují ženy přípravě na focení. A nejde jen o úklid, interiér může projít většími úpravami. „Ženy si pozvou do bytu před prodejem designéry. Fotky v inzerátu pak působí atraktivně a cenu tak zvedneme zhruba o 15 %,“ prozrazuje Michaela Průchová.

Chceš vědět, jak umí designéři proměnit interiér bytu? Podívej se na srovnání 2+k v Praze před a po.

Ženy taky nerady riskují. Častěji zvednou telefon, aby si nechaly poradit, zatímco muži raději hledají na internetu. Třeba bezplatná linka 800 111 555, kde zdarma radí právníci i makléři s prodejem bytu. Dvě třetiny volajících jsou ženy.

V čem chybujeme

Výzkumníci z  Yale zjistili, že problém bývá v jednání o ceně. My ženy častěji podlehneme tlaku a dáme kupujícím slevu. „Bytů je teď hodně, naopak zájemců málo. Kupující si mohou dovolit tlačit na cenu víc než dřív,“ upozorňuje opět Zuzák.

Jestli si nejsi úplně jistá, za kolik máš byt prodávat, využij online odhad zdarma.

Často ženy taky prodej špatně načasují. Prodávají, když jsou ceny nízko, naopak kupují, když jsou vysoko. „Teď je čas prodej urychlit, protože ceny začnou nejpozději v létě klesat o 15 – 20 %,“ upozorňuje Vladimír Zuzák z MAXIMA REALITY.

Jaký chybám se ještě vyhnout při prodeji bytu v čase koronaviru? Přečti si článek 5 nejhorších chyb při prodeji bytu.

Přečtěte si celý článek