Jak přimět partnera, aby se změnil

11 měsíce před 22

Kdekdo Ti bude tvrdit, že není možné změnit partnera a že bys to ani neměl zkoušet. Máš ho přijmout takového, jaký je, s jeho chybami, zlozvyky, útoky. I když je principielně pravda, že nemůžeme změnit druhou osobu, protože ona musí chtít změnit sebe, je možné přimět ji, aby přehodnotila své chování, jinými slovy: Je možné ovlivnit změnu něčího chování.

Vadí Ti, že partner lže – a nevidí v tom nic špatného?

Vadí Ti, že ignoruje Tebe nebo dítě – a nevidí v tom nic špatného?

Vadí Ti, že Tě podvádí – a nevidí v tom nic špatného?

Vadí Ti, že si neuvědomuje, jak moc Ti ubližuje, jak moc s vámi dvěma hazarduje, jak moc si Tě neváží, jak moc Tě nemiluje…? (a mohl bych položit ještě tisíc dalších otázek)

Pak je potřeba pomoci mu, aby se dovtípil. Ukážu Ti jak.

Nejprve základní uvědomění

Lidem, kteří se mě ptají na řešení konkrétních problémů ve vztazích prostřednictvím FC Klubu (e-mailová konzultace) a FC Premium (osobní setkání, živá virtuální konzultace), opakuji, že:

Lidé se nemění tehdy, když TOBĚ na NICH záleží.

Lidé se mění hlavně tehdy, když JIM záleží na TOBĚ, respektive když JIM záleží na SOBĚ – a uvědomí si, že JEJICH zájmy se kryjí s TVÝMI zájmy. Že když odejdeš, přijdou o něco nenahraditelného. Tehdy se dokážou zamyslet nad tím, jestli v jejich chování opravdu není nějaká chyba, problém – zda právě kvůli svému chování TEBE neztrácejí.

Pokud je člověku lhostejné, že Tě ztratí, pokud mu nezáleží na Tvé nepřítomnosti, pak je šance změnit člověka menší, ale pořád existuje.

Důležité je, abychom začali u Tebe: Ty potřebuješ pochopit, že nikdy nezměníš člověka, který ve svém jednání nespatří chybu nebo problém. Který neuvidí souvislost mezi svým jednáním a možnou ztrátou (odchodem Tvým, dítěte, ztrátou přítele).

Jak toho docílit v pěti postupných krocích, o tom si teď povíme:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Přečtěte si celý článek