Publikované články Film a Televize

Česká republika má svého prvního dinosaura. Dostal jméno Burianosaurus

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - První český pojmenovaný dinosaurus žil na našem území 30 milionů let předtím, než vznikli Tyranosauři.
| Add To 

Šéf europarlamentu vyzval Merkelovou k reformě Evropy, Le Penovou potěšila AfD

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Jedním z prvních zahraničních politiků, kteří pogratulovali německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství ve volbách do Spolkového sněmu, byl předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani. Německo podle něj zůstává spojené s evropskou myšlenkou, nyní je ale třeba „Evropu společně reformovat,“ uved
| Add To 

Zakázané příběhy ze Severní Koreje. Pohled do všedního života lidí v komunistické diktatuře

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Do všední reality v Severní Koreji pomáhají nahlédnout svědectví uprchlíků. Zatímco ve světě poměrně běžně publikují knihy, uvnitř komunstické KLDR se kritickou literaturu nikdy vydat nepodařilo. Unikátem je jeden rukopis propašovaný ze země a vydaný v Jižní Koreji.
| Add To 

Jak se žije ženám ve městě, zjistí muži často až v důchodu, říká socioložka

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Ženy naráží ve veřejném prostoru nejen na fyzické překážky, ale také na vulgarity a na to, že je ostatní posuzují podle vzhledu. I proto se do politických debat příliš nezapojují, zaznělo v Praze na třetím ročníku Kongresu žen.
| Add To 

U důchodů se nelze spoléhat na první pilíř, říká Maxová z ANO. Politici navrhují změny systému

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Penzijní systém potřebuje úpravy, shodli se kandidáti napříč politickým spektrem v rámci předvolební debaty České televize na téma Sociální politika a zaměstnanost. Na reformě musí být konsenzus mezi stranami, uvedla kandidátka ANO Radka Maxová. Politici v řadě případů upozorňovali, že je
| Add To 

Řešit trh práce přes školy, nebo Ukrajince? Když chci lidi, tak je pořádně zaplatím, říká Marksová

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Nezaměstnanost v Česku se dostala na nejnižší úroveň za téměř dvacet let. Řada podniků si už ale stěžuje, že je těžké sehnat na trhu práce lidi. Problém by bylo možné řešit změnami ve školství nebo usnadněním přístupu zahraničních pracovníků na tuzemský trh, zaznívalo od hostů předvolební deba
| Add To 

Macron podepsal spornou reformu zákoníku práce. Davy v ulicích jej neodradily

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Francouzský prezident Emmanuel Macron podepsal reformu zákoníku práce, proti níž se v zemi uskutečnila vlna protestů. Prezident při této příležitosti řekl, že jde o hluboké reformy a že jsou nezbytné pro hospodářství i společnost. Upozornil, že představují pragmatické řešení zejména pro nejmenší po
| Add To 

V Praze se roztáčí žlutá kola bikesharingu, čínská firma jich tam chce do měsíce stovky

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Na český trh vstoupila městskou částí Praha 7 čínská společnost ofo, která nabízí takzvaný bikesharing – služba umožňuje lidem sdílení šlapacích kol v ulicích měst. Lidé v této pražské části můžou využít deset kol, která si mohou po stažení aplikace zdarma zapůjčit. Do poloviny října jejich po
| Add To 

Pátrání po přeživších v Mexiku pokračuje, zapojí se i okolní země

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Obětí zemětřesení v Mexiku je už 273, z toho 137 v metropoli Mexiku. Informoval o tom úřad mexického prezidenta s tím, že mtrví jsou hlášeni z pěti dalších států. Záchranáři přitom po ničivých otřesech o síle 7,1 stupně stále pátrají po možných přeživších v troskách desítek domů.
| Add To 

Farage: Státy jako Rumunsko nebo Bulharsko se nikdy neměly stát členy EU

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Státy jako Rumunsko nebo Bulharsko se nikdy neměly stát členy EU. V rozhovoru pro ČT to řekl bývalý předseda britské protievropské strany UKIP a hlavní tvář brexitu Nigel Farage, který do Prahy přijel podpořit předsedu strany Svobodných Petra Macha před nadcházejícími volbami. Farage zároveň obvini
| Add To 

Litevská prezidentka byla v OSN vůči Moskvě nekompromisní. Rusové na protest opustili sál

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová označila během svého projevu před Valným shromážděním OSN právě probíhající rusko-běloruské manévry Západ 2017 za nácvik útoku na západní sousedy Ruska. Ruská delegace odešla ještě před jejím vystoupením z jednacího sálu.
| Add To 

Britská policie zadržela kvůli útoku v metru třetího podezřelého

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Britská policie zadržela v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru již třetího podezřelého. Podle sdělení Scotland Yardu jde o pětadvacetiletého muže, kterého policisté zatkli večer ve městě Newport.
| Add To 

Čertí brko dopsalo pohádku Marka Najbrta. Do kin se dostane za rok

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - O víkendu padla poslední klapka nové pohádky Čertí brko, kterou natáčel režisér Marek Najbrt. Do pekla přivedl herce Ondřeje Vetchého nebo Jana Cinu. Koproducentem filmu je Česká televize.
| Add To 

Vrchní soud odmítl dovolání vraha z Klánovického lesa. Chtěl pro sebe doživotní trest

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Vrah z Klánovického lesa Oldřich Konrád půjde s konečnou platností do vězení na 25 let. Pražský vrchní soud totiž odmítl jeho dovolání, ve kterém recidivista požadoval doživotní trest. V neprospěch obžalovaného se totiž může odvolat pouze státní zástupce, případně poškozený, vysvětluje mluvčí soudu
| Add To 

Nelegálně prodával díly pro samohybné houfnice. Ve vězení může strávit až deset let

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Desítky nezákonných obchodů s vojenským materiálem v hodnotě několika milionů korun má podle obžaloby na svědomí devětašedesátiletý muž z Karvinska. Několik let vyvážel bez potřebné licence armádní zboží z Česka do Polska. Obchody se podle státního zástupce uskutečnily v řádech milionů korun.
| Add To 

Soud řeší odškodné pro studentku, které údajně škola zakázala nosit muslimský šátek

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Pražský městský soud projednává odvolání somálské dívky, která se domáhá omluvy a šedesáti tisíc korun od pražské Střední zdravotnické školy. Důvodem má být údajný zákaz nosit při vyučování muslimský šátek hidžáb. U obvodního soudu Ayan Jamaal Ahmednuurová se svou žalobou neuspěla.
| Add To 

Ze zlínského Prioru zbyla jenom kostra. Vrací se do baťovské podoby

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Nezvyklý pohled se teď nabízí na nejstarší obchodní dům ve Zlíně. Z baťovské památky zůstala jen průhledná kostra. Po radikální rekonstrukci ji zaplní nový hotel, obchody i kanceláře.
| Add To 

Vláda schválila koncepci rodinné politiky. Podle Bělobrádka je v rozporu s koaliční smlouvou

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Vláda těsnou většinou schválila koncepci rodinné politiky, kterou připravilo ministerstvo práce. Resort v ní navrhoval napříkad půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou, porodné i přídavky na děti. Schválení koncepce oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Lidovc
| Add To 

Japonsko zasáhl tajfun Talim. Dva lidé zemřeli, další desítky jsou zraněny

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Japonské souostroví zasáhl silný tajfun Talim, který si vyžádal nejméně dva mrtvé. Další tři osoby se pohřešují a nejméně 38 lidí bylo zraněno. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na policii.
| Add To 

Charita dala práci ženám po rodičovské. Připravují svačiny do škol

Odeslat tipykam on Film a Televize

http://www.ceskatelevize.cz - Diecézní charita ostravsko-opavská založila sociální firmu, která se zabývá výrobou a distribucí svačin. Nejen do ostravských škol je dětem dodávají ženy, které dlouho hledaly uplatnění na trhu práce. Po rodičovské dovolené je totiž nikdo nechtěl zaměstnat.
| Add To