Publikované články Domácí

Hudečkova Akademie podvacáté v Luhačovicích

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Již dvacátý druhý ročník Akademie Václava Hudečka hostí největší moravské lázně v Luhačovicích na Zlínsku. První dva ročníky se jako Houslové kurzy konaly v Kroměříži, poté se akce přesunula do Luhačovic. „Slavíme malé jubileum.
| Add To 

Nováček v Třinci překvapil

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Skvělý vstup do druhé fotbalové ligy má za sebou nováček z Prostějova. Po remíze s Vlašimí vyhrál v Třinci 2:0 a v tabulce mu po dvou kolech se čtyřmi body patří lichotivá pátá příčka.
| Add To 

Na Olomoucku odhalili řadu výrobců a distributorů drog

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Celkem 88 případů realizovali v loňském roce a za prvních sedm měsíců letošního roku kriminalisté z olomouckého Toxi týmu na úseku drogové problematiky. Loni stíhali 56 osob, z toho 22 vazebně, letos zahájili trestní stíhání 34 osob, z nichž sedm je stíháno vazebně.
| Add To 

Baťova nemocnice ve Zlíně otevřela novou laboratoř

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Novou laboratoř sloužící k vyšetření lidského genomu mají od července lékaři Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Laboratoř molekulární diagnostiky a cytogenetiky spadající pod oddělení lékařské mikrobiologie nabídne široké spektrum genetických vyšetření.
| Add To 

Soudci se vzdávají kauzy Radka Březiny

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Lihový boss Radek Březina nepřestává zaměstnávat soudy. Po svém neúspěšném dovolání a rozhodnutí Nejvyššího soudu z minulých dnů pokračuje u Krajského soudu ve Zlíně jednání o Březinově nezákonném ovlivňování trestního řízení.
| Add To 

Za poničená vrata farmář k soudu nepůjde

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Po hádce se sousedem v něm bouchly saze. Sedl do traktoru, který měl vpředu vidle na manipulaci s balíky slámy, a najel mu do vrat. Za březnový incident ale nakonec Jiří Z. z Černíče na Klatovsku k soudu nepůjde.
| Add To 

Poník pobíhal mezi auty

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Na pobíhajícího poníka v Ledenické ulici v českobudějovické čtvrti Suché Vrbné upozornili městskou policii kolemjdoucí. Poník pobíhal po hlavní silnici a hrozilo, že ho srazí auto. Zvíře neuteklo podle strážníků ze stáje poprvé a majitelce za to hrozí až 50tisícová pokuta.
| Add To 

Záchranářům ukradli člun

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - PLZEŇ – Plzeňští vodní záchranáři přišli o vodní člun. Neznámý pachatel jim ho o víkendu ukradl z objektu u přehrady v Českém údolí, odkud odcizil i trezor, dvě vesty, elektromotor, startovací baterii a veslo. Celková škoda činí více než 64 tisíc korun.
| Add To 

Nová školka v Horusicích bere i dvouleté děti

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - HORUSICE – Rodiče malých dětí v Horusicích u Veselí nad Lužnicí na Táborsku už se nebudou muset strachovat o to, zda se jejich dítě dostane do mateřské školky. Na základě stížností rodičů i starosty, že rodiče nemají kam umisťovat děti, se v Horusicích přestavěl chátrající objekt na školské zaříze
| Add To 

Na Šumavě obnovují tradici řemesel

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Kromě netknuté přírody a výletů na kolech i pěšky nebo plavení dřeva na Schwarzenberském kanále lákají šumavské obce turisty i na řemesla. Například Stožec, který je členem Turistického spolku Lipenska, nabídne obnovený jarmark.
| Add To 

Kraj připravuje rekonstrukci silnice s nebezpečným přechodem

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Když se na porubském přechodu pro chodce na Opavské ulici loni v září stala tragická nehoda, při které auto zabilo seniorku, zorganizovali místní lidé petici za zvýšení bezpečnostních opatření, kterou podepsalo téměř tisíc lidí.
| Add To 

Kouč po dvou prohrách přitvrdí

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Dvěma porážkami zahájili druholigovou sezónu fotbalisté Třince. A to není nic, co by trenéra Jiřího Nečka těšilo. Po domácí prohře 0:2 s nováčkem z Prostějova byl proto oprávněně rozzlobený. „Nezdar v Českých Budějovicích jsem ještě dokázal hráčům odpustit, ale výkon proti Prostějovu už ne.
| Add To 

Ulman vyhrál o řidítka

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Pátý ročník cyklistického závodu Cream Bike Čeladná vyhrál na Pustevnách český reprezentant Matouš Ulman, který projel cílovou bránou jen o pár centimetrů dříve, než druhý Jan Škarnitzl. Třetí místo vybojoval loňský vítěz Jaroslav Kulhavý.
| Add To 

Podněty lidí pomáhají nejen s čistotou ulic

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Přes 350 podnětů od veřejnosti už dostal ostravský magistrát prostřednictvím webové aplikace čistáOVA, která má za cíl pomoci zlepšit veřejný prostor. Aplikaci mohou lidé používat od poloviny května.
| Add To 

Pat na lékařské fakultě skončí v září

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - V září bude jasno, kdo bude děkanem Lékařské fakulty (LF) Ostravské univerzity (OU). Její Akademický senát totiž zhruba do měsíce a půl bude znovu hlasovat o návrhu na odvolání Pavla Zonči z funkce děkana.
| Add To 

Gulášové slavnosti přilákaly davy lidí

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Vůně gulášů se po celé sobotní odpoledne linula z areálu kempu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Konal se zde v pořadí již 27. ročník Gulášových slavností.
| Add To 

Kauza sypače do finále

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Po více než roce pokračuje u okresního soudu v Jihlavě hlavní líčení v devět let starém případu nákupu sypačů pro Krajskou správu a údržbu silnic (KSÚS). Ředitel této organizace Jan Míka a jeho náměstek Libor Joukl čelí obvinění, že nákup cestářské techniky tehdy „ušili na míru“ vítězné firmě.
| Add To 

Olomouc ovládly španělské rytmy, filmy, vůně i chutě

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Španělským rytmům, vůním, chutím, ale i filmům patřil závěr minulého týdne v Olomouci. Uskutečnil se tu jubilejní 10. ročník multižánrového festivalu fl amenka a španělské kultury Colores Flamencos, který patří mezi nejvýznamnější svého druhu ve střední a východní Evropě.
| Add To 

Archeologové pátrají po dnu studny

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Hluboká jáma s kameny v předhradí velkomoravského hradiště Pohansko nedaleko Břeclavi je momentálně místem, na které se soustředí pozornost archeologů při letošním průzkumu. Pokud se potvrdí předpoklad, objevili studnu starých Slovanů.
| Add To 

Druhou výhru zařídil jihlavským fotbalistům po čvrthodině Klobása

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Fotbalisté Jihlavy jsou v novém druholigovém ročníku dál stoprocentní. Po triumfu v premiérovém duelu v Brně zdolali před 1680 diváky na svém hřišti i Pardubice (1:0), jejich vítěznou branku vstřelil už po čtvrthodině útočník Stanislav Klobása.
| Add To