Publikované články Domácí

Česká pomoc už je v Sýrii

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Další dodávka humanitární pomoci z České republiky dorazila včera do Sýrie, informovalo ministerstvo zahraničí. Vojenský speciál přepravil 3,7 tuny kojeneckého mléka v hodnotě 650 000 korun, zásilka je osmou za poslední dva roky.
| Add To 

Christianizace Čech probíhala všemi způsoby, včetně násilí, popisuje historik

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - Jaká byla doba středověku? Jak její duchovní a kulturní hodnoty utvářely vývoj na našem území? Hostem Magazínu Leonardo byl historik a archeolog Petr Sommer, ředitel Centra medievistických studií Akademie věd České republiky a Univerzity Karlovy, vítěz soutěže Česká hlava 2017.
| Add To 

USA chystají sérii akcí ke století diplomatických vztahů s Českem

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Sérii akcí zahrnujících řadu témat – od vědecké spolupráce přes bezpečnost po lidská práva a kulturu naplánovalo velvyslanectví USA v Praze ke 100. výročí diplomatických vztahů s Československem, respektive s ČR, jež připadá na příští rok.
| Add To 

Milióny z neziskovek přesuňme na sport, rozbouřil debatu skokan a poslanec Janda

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Novopečený poslanec za ODS a bývalý skokan na lyžích Jakub Janda chce vzít dotace neziskovkám hájícím práva žen a přesunout je do sportu. Rozpoutal tak bouřlivou diskusi.
| Add To 

Huť Poldi končí v konkurzu

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Zadlužené hutě Poldi Kladno půjdou do konkurzu. Fir ma, která má téměř 130 let dlouhou tradici, neslavně končí. Pece tady vyhasly už před mnoha měsíci a soudy dávaly ještě šanci novým majitelům na to, aby sehnali peníze na zprovoznění.
| Add To 

Za svůj vznik vděčí německá železnice hospodářské krizi. První parní vlak vyjel z Norimberku před více než 180 lety

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - Parním lokomotivám přestali v západním Německu přikládat pod kotel přesně před 40 lety, kdy Spolkové dráhy těch několik posledních mašin stáhly oficiálně z provozu. Ve východním Německu supěly po kolejích až do konce 80. let. Období páry v Německu začalo v prosinci 1835, kdy na trať mezi Norimberke
| Add To 

best carpet cleaning company seattle

Odeslat pedrone76 on Domácí

http://prince.org - It can be challenging to opt for an excellent carpet cleaning services home depot. You must think about lots of parts before you decide. This post is filled with valuable recommendations that will definitely help you discover an excellent carpeting cleaner.
| Add To 

Při nehodě pět zraněných

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Pět zraněných, z toho tři těžce, si vyžádala dopravní nehoda osobního automobilu v sobotu večer u Halenkovic na Zlínsku. Auto, ve kterém cestovalo pět lidí, vyjelo při havárii mimo silnici. „K nehodě došlo po 21. hodině večer.
| Add To 

Po autodromu v Mostě se proháněla psí spřežení

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Psí spřežení s vozíkem se v sobotu proháněla na velkém okruhu Autodromu v Mostě. Program byl součástí volných jízd automobilů Winter Challenge. Zajímavostí je, že mezi psy byli i ti z útulku. Ačkoliv v Mostě v sobotu silně chumelilo, sníh na zemi nezůstával a psi táhli vozík na kolech.
| Add To 

Ve Slezsku nejsilnější zemětřesení za 80 let

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Tupá rána, divný zvuk, cinkající skleničky či hrnky. Přesně to zaznamenaly před čtvrtou hodinou ranní v neděli stovky lidí na Opavsku a Ostravsku. Důvodem bylo zemětřesení, které dosáhlo až čtyř stupňů Richterovy škály.
| Add To 

Dvacetiletý nezvládl vůz, pět zraněných

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Pět mladých lidí ve věku 17 až 20 let se zranilo při nehodě osobního auta, ke které došlo v sobotu v noci v Prostředních Bludovicích na Karvinsku. „Dvacetiletý řidič nezvládl řízení, nevěnoval mu pozornost a nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a svým schopnostem,“ popsal nehodu policejní
| Add To 

Benzín, nebo nafta? Když jde o emise, hlavní je seřízení a kvalita motoru, vysvětluje expert

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - V ulicích Prahy se tajně měřily emise autům. Cílem bylo zjistit, kolik aut jezdí po ulici hlavního města bez funkčního filtru pevných částic. Tým vědců a techniků k měření využil několik přístrojů, a nejen o výsledcích hovořil v Magazínu Leonardo Michal Vojtíšek ze Strojní fakulty ČVUT.
| Add To 

Na jihovýchodě Polska dodnes přežívá uhlířské řemeslo, teď mu ale hrozí zánik

Odeslat serjoža on Domácí

http://www.rozhlas.cz - V jihovýchodním Polsku se dodnes udrželo starodávné řemeslo - v hlubokých lesích tam uhlíři vypalují dřevěné uhlí. Milířů ale rok od roku ubývá, protože polským uhlířům stále více konkurují levné produkty z Číny a Ukrajiny. Navíc jim úřady hrozí, že budou muset platit poplatky za znečišťování život
| Add To 

S novým jízdním řádem víc osobních vlaků

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Vlaky už od včerejška v ČR jezdí podle nového jízdního řádu na rok 2018. České dráhy (ČD) v něm budou denně v průměru vypravovat 7041 spojů, o 25 více než dosud. Celkový počet jejich vlaků vzroste o 160 na 8925.
| Add To 

Perníčky zavoněly z historických forem

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Dva díly mouky, díl medu a perníkové koření. Přesně takový recept používali naši předci při pečení perníků už před více než staletím a v sobotu si mohli stejný postup vyzkoušet i návštěvníci Ostravského muzea.
| Add To 

Ředitelská

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Sloupek Bývalo zvykem, že politici voličům pokorně slibovali službu. Do roztrhání těla, nejvyšší a vlastně jediné poslání, jímž se veřejný činitel obírá. Jak to pak vypadalo v praxi, je věc jiná, avšak alespoň v tomto punktu se po posledních volbách vyjasnilo.
| Add To 

Právníkovi potvrdil Ústavní soud podmínku za sexuální útok

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost právníka, který dostal podmínku za sexuální útok na pracovnici realitní kanceláře v Hradci Králové. Právník zpochybňoval ženinu verzi a kritizoval justici za způsob, jak vedla dokazování.
| Add To 

Granáty za 192 miliónů dodá armádě Česká zbrojovka

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Česká armáda začne používat nový typ ručních granátů. Výběrové řízení na dodávku 238 tisíc kusů za 192 miliónů korun vyhrála Česká zbrojovka z Uherského Brodu. Vojákům by měla dodat granáty německé firmy Rheinmetall, která je strategickým partnerem České zbrojovky.
| Add To 

Obviněn ze znásilnění a výroby porna

Odeslat serjoža on Domácí

http://pravo.novinky.cz - Kriminalisté po devíti měsících ukončili vyšetřování 24letého muže z Náchoda návrhem na podání obžaloby pro řadu sexuálně motivovaných zločinů. Podle policistů některé skutky spáchal ještě jako mladistvý a v několika případech zneužil dítě mladší patnácti let.
| Add To 

Báječná tři léta s HlídacíPes.org. Přes 3 000 článků a 3,5 milionu čtenářů

Odeslat admin on Domácí

http://hlidacipes.org - HlídacíPes.org slaví tři roky existence. Investigativní projekt odstartoval 10. prosince 2014, symbolicky na Den lidských práv. Od té doby se stal respektovaným zdrojem původních informací, které přebírají největší tuzemské mediální domy i světová média jako The Economist, BBC či měsíčník Fort
| Add To