Cyklistika v rozpacích. Kde je čas na testování a přejezdy mezi zeměmi, ptá se šéf

6 měsíce před 18

Cyklistika v rozpacích. Kde je čas na testování a přejezdy mezi zeměmi, ptá se šéf

UCI v úterý zveřejnila program, který počítá s odjetím všech tří Grand Tours v rozmezí pouhých 71 dnů. Podniky WorldTour jsou zhuštěné do tří měsíců.

"Já bych ten rozpis závodů hodně zjednodušil. Nechal bych mezi jednotlivými akcemi čas, aby byl prostor na testování a záležitosti spojené s příjezdem všech do daných zemí," uvedl Vaughters pro server cyclingnews.com.

Bývalý americký profesionál se domnívá, že UCI se pokusila namačkat až příliš mnoho akcí do krátkého období, než aby se soustředila na pár nejvýznamnějších závodů a těm se pokusila zajistit, že se opravdu uskuteční.

"Koncentroval bych se na ty opravdu nejdůležitější závody a snažil se zajistit, aby se mohly opravdu jet. Domnívám se, že právě snaha o dosažení záchrany co nejvíce akcí je právě teď skutečným rizikem," varoval Vaughters.

Hodně problematická může být podle něho logistika. Připomněl také, že v souvislosti s přetrvávajícím bojem s pandemií nikdo přesně neví, co bude za několik měsíců.

"Myslím, že bychom byli vážně šťastní já i většina dalších týmů, pokud bychom odjeli Tour de France a dva tři monumenty. Každý by za to byl rád. Pojďme se snažit hlavně zajistit, aby se tento rok ještě závodilo a uskutečnilo se pár dobrých závodů," apeloval Vaughters.

"Nedělejme si starosti s množstvím, ale s kvalitou. Ať už děláme cokoliv, chci si být jistý, že děláme správnou věc. Naše oči by neměly být větší než naše žaludky," přidal generální manažer stáje EF Pro Cycling.

"Samozřejmě uděláme vše, abychom byli co nejlépe připravení. Samozřejmě chceme závodit. O tom není vůbec pochyb. Kluci jsou natěšení na závodění, ale realita je taková, že situace a rozhodnutí vlád daných zemí se mění každým týdnem," upozornil Vaughters.

Američan si navíc není jistý, zda bude v srpnu situace o tolik jiná, než je teď. "Nevidím možnost konkretizovat závodní kalendář do té doby, než bude do závodů zbývat jen pár dnů," uvedl.

Přečtěte si celý článek