Bláznivý návrh Mate 40, který musíte vidět: stylus a dva displeje

7 měsíce před 15

Huawei se aktuálně snaží veškerý marketing otočit k propagaci modelové řady P40. Ovšem na sklonku léta, pravděpodobně opět v září, by měla dorazit řada Mate 40. O chystaných telefonech Mate zatím nic nevíme, zajímavě ale vypadá konceptuální návrh, se kterým přichází fanoušek.

Huawei Mate 30 Pro | foto: vlastní

TIP: Trojúhelník na zádech a vysoké čelo. Bude takto vypadat Mate 40 Pro?

Server GizChina sdílel projekt člověka, který své výtvory označuje vodoznakem TS Designer. Podle všeho má jít o fanouškovskou vizi modelu Huawei Mate 40, potažmo i Mate 40 Pro.

Huawei v těle Samsungu?

Návrh telefonu podle TS Designera je pozoruhodný především z toho důvodu, že nemáme absolutně žádný podložený prospekt či spekulaci ohledně designové podoby nových Matů. Koncept, který zveřejnila GizChina, však zachytil naši pozornost.

koncept Huawei Mate 40 | foto: TS Designer

Designér věří tomu, že Mate 40 se vzhledem odkloní od minulé generace Mate 30. TS Designer by rád viděl pět fotoaparátů v podobném modulu, jaký má Samsung Galaxy S20 Ultra. Batůžek na zádech by ale měl být protažen do celé šířky zad a disponovat i sekundárním displejem.

Ten hlavní vepředu pak bude mít opět nulové rámečky, zahnutý displej a tentokrát jen titěrný průstřel v levém horním rohu. Pozornosti nemohl uniknout ani přítomný stylus, který víc než cokoliv jiného připomíná S Pen.

Jakkoliv fantasticky vymodlený design Mate 40 působí, je v něm patrný rukopis Samsungu. Autor grafiky zřejmě tíhne k Huawei, ale po designové stránce se mu víc zamlouvá Samsung. Jak jinak si vysvětlit, že spíše než jako věrohodný koncept Huawei Mate 40 vypadá návrh jako kočkopes složený z nejšílenějších grafických kreací Huawei a Samsungu.

koncept Huawei Mate 40 | foto: TS Designer

Nevíme o moc víc…

I když bychom asi dali ruku do ohně za to, že takhle nebude Mate 40 vypadat, naše obecná vědomost není o moc větší než tvůrce prapodivného návrhu. Některé předchozí spekulace hovořili o tom, že Mate 40 bude jen vnitřně vylepšený Mate 30. To by znamenalo, že design zůstane až na maličkosti beze změny.

I když o jedné zásadní proměně se hovoří již dlouho. Jde o designový prvek v podobě kružnice kolem zadního fotomodulu. Ten by podle některých podaných patentů mohl dostat dotykovou vrstvu. V ideálním případě by přes kroužek mohla jít třeba upravovat hlasitost. Ani toto však v tuto chvíli nemůžeme jednoznačně potvrdit.

zdroj: GizChina

Přečtěte si celý článek