Apple vydal iOS 13.5 pro veřejnost s trasováním nemoci Covid-19

7 měsíce před 19

Operační systém iOS 13.5 pro iPhony přináší relativně velké množství novinek, ale také opravy chyb. Největší změnou v aktualizaci je podpora „koronavirového“ API, které umožní v aplikacích od úřadů veřejného zdraví sledovat infikované osoby nemocí COVID-19. Na rozhraní společnost Apple spolupracovala s Googlem, který tuto funkcionalitu patrně zahrne do další aktualizace Androidu.

aktualizace iOS | foto: Apple

TIP: Apple a Google chtějí očistit svět od koronaviru. Jdou na to chytře

Snazší odemykání s rouškou

iOS 13.5 dále přináší zjednodušený proces odemykání zařízení s Face ID, když má uživatel nasazenou roušku. Stačí táhnout prstem nahoru od dolního okraje zamknuté obrazovky a zobrazí se pole kódu.

Odpadá tak krok, kdy se ‌iPhone‌ nejprve pokusil o inicializaci Face ID, což trvalo několik sekund a uživatele to zdržovalo. Mimochodem, zjednodušené přihlašování lze použít i v App Storu, Apple Books, při placení přes Apple Pay nebo v katalogu iTunes.

Vylepšení FaceTime a opravy chyb

Novinkou v iOS 13.5 je i volba pro ovládání automatického zvýrazňování ve skupinových hovorech FaceTime, která umožňuje vypnout změny velikosti dlaždic mluvících účastníků. Tolik k novým funkcím v aktualizaci.

Apple jen nevylepšoval, ale i opravoval. Vývojáři se zaměřili na problém, který mohl při pokusu o streamování videí z některých webů způsobovat černou obrazovku a vyřešili také chybu se sdílecím listem, která bránila načtení návrhů a akcí.

Jak na update?

Pokud chcete na nový operační systém iOS 13.5 aktualizovat, přejděte do Nastavení a poté do sekce Obecné. Zde klepněte na možnost Aktualizace softwaru a následně i na možnost Stáhnout a nainstalovat. Update je dostupný pro všechny, kteří již dříve aktualizovali na iOS 13.

zdroj: Apple

Přečtěte si celý článek